Кафедра будівництва та архітектури є структурним підрозділом факультету будівництва та архітектури, яка забезпечує підготовку фахівців у галузі будівництва, архітектури та містобудування. Колектив кафедри здійснює постійний моніторинг освітніх програм з метою оновлення освітніх компонент професійної підготовки, що розвивають ключові компетентності, інтелектуальні й академічні навички майбутніх фахівців у галузі будівництва та архітектори, відображають вимоги суспільства та ринку праці. До перегляду освітніх програм долучаються стейколдери.
Науково-педагогічний склад кафедри – це висококваліфіковані фахівці, серед яких:
професор Городецький О.С. д-р.техн.наук (Наукові інтереси – ВІМ-технології, консалтинг моделювання архітектурно-конструктивних схем будівель та споруд)
професор Буравченко С.Г. – канд.арх. (Наукові інтереси – ВІМ-технології, сертифікація архітектурно-містобудівної діяльності, філософія архітектури, прикладні методи наукових досліджень в архітектурі та містобудуванні)
доцент Чемакіна О.В. канд.арх. (Наукові інтереси – реабілітація порушеного міського середовища, візуальні засоби в дизайні середовища, містобудування)
доцент Тимкович Г.І. канд.техн.наук (Наукові інтереси – геометричне та комп’ютерне моделювання: енергозбереження, екологія, дизайн, сучасні проблеми моделювання)
доцент Тимошенко М.М. – канд.арх. (Наукові інтереси – містобудування та ландшафтна архітектура, урбаністика, дизайн архітектурного середовища, пам`яткоохоронні дослідженння)
доцент Русаков І.О. канд.техн.наук (Наукові інтереси – інноваційні напрями в дизайні інтер’єру, теорія та практика дизайну)
доцент Русевич Т.В. – канд.арх. (Наукові інтереси – реконструкція і нове будівництво в історичному середовищі, просторовий розвиток територій)
доцент Павлюк В.В. – канд.техн.наук (Наукові інтереси – ресурсоекономні матеріали, особливості виробництва будівельних конструкцій з бетону)
доцент Войко Н.Ю. – канд.арх. (Наукові інтереси – містобудування та територіальне планування, проблеми архітектури та містобудування)
доцент Грабовчак В.В. – канд.техн.наук (Наукові інтереси – розробка енергоефективних будівельних матеріалів та виробів)
доцент Діб М.З. – канд.арх, архітектор (Наукові інтереси – екологізація і енергоефективність архітектурно-містобудівних рішень)
ст. викладач Бойко О.Л. (Наукові інтереси – сучасні геоінформаційні системи на основі ARCGIS)
ст. викладач Бут Н.К. (Наукові інтереси – реставрація та реконструкція об’єктів та містобудування, енергозбереження в будівництві, екологія міського середовища, дизайн в архітектурі)
ст. викладач Матющенко Н.В. (Наукові інтереси – геометричне моделювання, екодизайн)
ст. викладач Нещадим В.О. (Наукові інтереси – 3D сканування, ВІМ технології, реконструкція та реставрація, архітектурне проектування)
ст. викладач Хлюпін О.А. (Наукові інтереси – Сучасні проблеми архітектури та містобудування, територіальне планування)
викладач Бутик М. В. (Наукові інтереси – енергозберігаюча архітектура, екодизайн, архітектурно-просторова організація аеровокзалів та аеропортів)
викладач Вірченко С.П. (Наукові інтереси – особливості застосування типології будівель в сучасних умовах, архітектурне матеріалознавство)
викладач Колле Г.Г. (Наукові інтереси – сучасні конструкційні матеріали та нормативне забезпечення України, технології будівництва)
викладач Позняк С.В. (Наукові інтереси – видавниче ілюстрування, сувенірна ландшафтна картографія, ілюстрування коміксів, комп’ютерний та художній дизайн)
викладач Правдохіна Ю.В. (Наукові інтереси – кольорознавство , художні техніки, графіка, гризаль)
викладач Шуваєва-Нечипорук О.Ю. (Наукові інтереси – альтернативна енергетика в будівництві та архітектурі, енергоаудит, енергозбереження, енергоефективне підвищення ефективності роботи інженерних систем та обладнань)
Освітня діяльність
Освітня діяльність кафедри пов’язана з підготовкою фахівців за освітніми програмами:
Поєднання навчання і досліджень проходить три рівні:
І рівень: організаційний – розв'язання студентами простих кейсів, проведення групових мініпроєктів у межах пошукової діяльності, організація роботи гуртків і проблемних груп за фахом; презентації наукових досліджень з метою залучення здобувачів освіти до наукової роботи; апробація результатів студентських наукових досліджень у форматі круглих столів, студентських конференцій (щорічних Міжнародних науково-практичних конференцій здобувачів освіти і молодих учених (КиМУ)), всеукраїнських наукових конкурсах і олімпіадах; організація та проведення інтелектуальних проєктів, круглих столів, тренінгів, диспутів тощо. Отримані результати відображаються в наукових статтях і тезах. Участь у СНТ здобувачів освіти і молодих учених сприяє самовдосконаленню і самореалізації майбутніх фахівців.
ІІ рівень: змістовно-методичний – оновлення тематики курсових, кваліфікаційних робіт (проєктів) відповідно до напряму науково-дослідної роботи факультету і кафедри будівництва та архітектури; застосування дослідницько-пошукових методів (індивідуальної та/або групової дослідницької, проєктної, творчої, самостійної роботи); запровадження в межах навчальних дисциплін нових форм організації науково-дослідної діяльності, що формують наукове та критичне мислення.
ІІІ рівень: інформаційний – проведення методологічних семінарів для НПП, інформаційних занять з метою формування в студентів навичок роботи з наукометричними базами даних; розроблення методичних рекомендацій; використання студентами внутрішніх електронних інформаційних ресурсів Університету під час написання кваліфікаційних і наукових робіт; доповнення навчального портфоліо студента матеріалами, що відображають його наукові здобутки, тощо.
Ефективними видами студентської НДР також є: виконання дослідних завдань під час проходження практик; постійні зустрічі та проведення круглих столів з роботодавцями, провідними фахівцями й експертами галузі тощо.
Результати наукових досліджень викладачів висвітлюються в наукових публікаціях і навчально-методичних працях.
Науково-педагогічні працівники та студенти факультету беруть активну участь у міжнародних наукових конференціях і круглих столах, лекціях за участі видатних діячів галузі, роботодавців:
Круглий стіл «Сучасні інформаційні технології у напрямах науково-технічного розвитку України» спільно з Факультетом інформаційних технологій, Київський міжнародний університет, Київ, 19 грудня 2019 р.
Міжнародна науково-практична конференція "Сучасні проблеми термомеханіки", Інститут прикладних проблем механіки та математики ім. Я.С. Підстригача, м. Львів, 2016
Розвиток і активізацію наукових і професійних інтересів забезпечує участь студентів у роботі студентських
наукових гуртків і художніх студій кафедра будівництва та архітектури:
науковий гурток «FBAmaket» (керівник – викладачі Бутик М.В. та Нещадим В.О.)
науковий гурток «Архітектурна ергономіка» (керівник - доцент Діб М.З)
науковий гурток «БУДіАР» (керівник – викладач Колле Г.П.)
Навчання студентів на кафедрі здійснюється за кредитно-модульною системою. Усі навчальні дисципліни, які викладаються викладачами кафедри, забезпечені якісною навчально-методичною документацією власного розроблення, що значно допомагає студентам в оволодінні знаннями на сучасному науково-технічному рівні. Зокрема, підготовлені науково-методичні розробки, які дають змогу студентам якісно підготувати, виконати та захистити індивідуальні науково-дослідні завдання, курсові проєкти і роботи, передбачені навчальними планами підготовки.