Зустріч студентів КиМУ з Дмитром Макаровим – BIM-менеджером компанії TEBIN

15.02.2019

Традиційно в Київському міжнародному університеті проводяться зустрічі, майстер-класи для студентів з відомими, успішними фахівцями, зокрема, телеведучими, журналістами, письменниками, перекладачами, архітекторами.

15 лютого 2019 року зі студентами факультету будівництва та архітектури КиМУ досвідом своєї роботи поділився Дмитро Макаров - BIM-менеджер незалежної міжнародної інжинірингової і консалтингової компанії TEBIN. Організатор – доцент Омельяненко М.В. (доктор технічних наук, декан Факультету будівництва та архітектури КиМУ).

Гість розповів студентам про BIM (Building Information Modeling - інформаційне моделювання будівлі) в сучасному будівництві.

Під час виступу Дмитро Макаров наголосив, що BIM-технології – це набір даних і управління цими даними, це унікальний підхід до проектування, зведення, експлуатації та ремонту будівлі. Інформаційне моделювання керує життєвим циклом об'єкта на всіх етапах його існування: від концептуальної моделі до демонтажу і оцінки обсягів будівельного сміття.

За оцінками експертів, проектування, будівництво та експлуатація об'єктів за технологією BIM ефективніші. Так, у країнах Євросоюзу очікувана щорічна економія від використання BIM-технологій на етапі проектування і будівництва становить понад 20%. Обов’язкове впровадження BIM-технологій у проектуванні та будівництві є важливим і своєчасним для України.

    Перевагами застосування BIM-технологій у проектуванні та будівництві є:
  • зменшення термінів підготовки проектної документації;
  • зменшення ймовірності помилок при проектуванні;
  • контроль ключових показників і дотримання термінів виконання робіт;
  • швидке надання інформації щодо результатів досліджень і випробувань, проектної документації та звітів в електронному вигляді;
  • оперативне коригування вартісних показників будівництва;
  • зниження грошових витрат;
  • скорочення термінів уведення будівлі в експлуатацію.

Зустріч проходила у форматі бесіди, тому студенти охоче запитували гостя про те, скільки часу займає освоєння BIM-технологій; як саме BIM-технології використовують в інженерії та архітектурі; які сучасні вимоги до інженера на ринку праці; як відбувається управління будівництвом з використанням BIM-технологій; як проходить комплексне проектування і координація всіх процесів за допомогою BIM-технологій.

Наприкінці зустрічі Дмитро Макаров запросив усіх охочих відвідати безкоштовні майстер-класи з освоєння BIM-технологій, студенти зацікавились можливістю здобути нові знання і подякували гостю за запрошення та змістовну і цікаву зустріч, під час якої вони ознайомились із застосуванням BIM-технологій у сучасному будівництві.