Медичний інститут

Кризина Наталія Павлівна

Кризина Наталія Павлівна

Директор інституту, д-р. держ. упр., заслужений лікар України, проф.
institutes@kymu.edu.ua
Відео-презентація Університетської клініки
Освітній процес на медичному інституті забезпечують кафедри:

Галузь охорони здоров’я є специфічною сферою діяльності, якість якої залежить від професійної компетентності науково–педагогічних працівників, їхніх фахових знань, умінь і навичок, спрямованих на підготовку фахівців з медицини і стоматології. Високий рівень готовності висококваліфікованих лікарів зумовлений необхідністю реформування галузі охорони здоров’я в Україні, що передбачає проведення докорінних змін у структурі медичної освіти, термінів і якості підготовки згідно з чинними державними і світовими стандартами, тенденціями інтегрування в європейський та світовий освітній простір, урахуванням відповідних суспільних викликів і практичних потреб у системі охорони здоров’я та якісній медичній допомозі населенню саме у період воєнного стану.

Фахова підготовка здобувачів вищої освіти в Навчально-науковому медичному інституті за ОП " Медицина" за спеціальністю 222 Медицина галузі знань 22 Охорона здоров'я, ОП Медсестринство» за спеціальністю 223 Медсестринство галузі знань 22 Охорона здоров`я, ОП «Стоматологія» за спеціальністю 221 Стоматологія галузі знань 22 Охорона здоров`я зорієнтована на реалізацію освітньо–прикладної діяльності на засадах науковості, наступності, системності, комплексності, студентоцентрованості, з урахуванням сучасних змін у чинній нормативно–правовій базі і тенденцій реформування охорони здоров’я в Україні; відображення в освітніх компонентах як загальних, так і спеціальних завдань із надання якісних медичних послуг відповідно до запитів пацієнтів.


Науково - дослідна робота

Науково-дослідна робота в Навчально-науковому медичному інституті є складовою професійної підготовки майбутніх фахівців галузі «Охорона здоров’я», спрямована на інтеграцію освітньої та практичної діяльності, сучасних наукових досліджень.

Інтеграція навчання і досліджень під час реалізації ОП охоплює три рівні:

І рівень – організаційний – вирішення студентами простих кейсів, проведення групових мініпроєктів у межах пошукової діяльності та організація роботи гуртків за фахом; презентації наукових досліджень з метою залучення здобувачів освіти до наукової роботи; апробація результатів студентських наукових досліджень у форматі круглих столів, студентських конференцій (щорічних Міжнародних науково-практичних конференцій здобувачів освіти і молодих учених (КиМУ), Всеукраїнських наукових конкурсах і олімпіадах; організація та проведення практико орієнтованих проєктів, круглих столів, тренінгів, диспутів тощо. Одержані результати знаходять відображення у наукових статтях і тезах (https://kymu.edu.ua/kafedra-klinichnykh-dystsyplin/, https://kymu.edu.ua/kafedra-zagalnoyi-medytsyny/, https://kymu.edu.ua/kafedra-stomatologii/, https://kymu.edu.ua/kafedra-khirurgichnoyi-ortopedychnoyi-stomatologiyi-ta-ortodontiyi/). Участь у СНТ здобувачів освіти і молодих учених сприяє самовдосконаленню і самореалізації майбутніх фахівців.

ІІ рівень – змістово-методичний – затвердження основних напрямів наукової діяльності відповідно до теми науково-дослідної роботи Навчально-наукового медичного інституту; проведення практико-орієнтованих наскрізних досліджень, пов’язаних із фахом упродовж усього періоду навчання; застосування дослідницько-пошукових методів (індивідуальної та/або групової дослідницької, експериментальної та самостійної роботи); запровадження у межах навчальних дисциплін інноваційних форм організації науково-дослідної діяльності, що формують наукове та критичне мислення. Науково-педагогічні працівники, які забезпечують освітній процес за ОП «Медицина», «Медсестринство», «Стоматологія» виконують наукові дослідження у межах науково-дослідної теми: «Синергія основних засад здорового способу життя та оптимізації надання медичної допомоги як предиктора підвищення рівня здоров’я населення» (з 01.2021 по 12.2025), затвердженої в УкрІНТЕІ, номер держреєстрації – 0121U107445), керівник: д.н.держ.упр., проф. Кризина Н.П. (наказ ПЗВО КиМУ № 255 від 16.12. 2022). До інтеграції навчання і дослідження залучаються здобувачі вищої освіти ОП «Медицина», «Медсестринство», «Стоматологія», виконуючи дослідницько-пошукові дослідження у межах НДР Навчально-наукового медичного інституту.

ІІІ рівень – інформаційний – проведення методологічних семінарів для НПП, інформаційних занять з метою формування у здобувачів освіти практичних навичок роботи з наукометричними базами даних; укладання методичних рекомендацій; використання студентами внутрішніх електронних інформаційних ресурсів Університету під час написання доповідей, тез для участі у наукових заходах; доповнення робочого портфоліо студента матеріалами, що відображають його наукові здобутки тощо.

Ефективними формами студентської НДР є: участь в олімпіадах різного рівня, виконання дослідницьких завдань під час проходження практик; постійні зустрічі та проведення круглих столів із провідними фахівцями галузі охорони здоров’я: кардіологами, хірургами, терапевтами, стоматологами тощо, які мають значний досвід практичної діяльності та якісно передають його здобувачам освіти (https://kymu.edu.ua/upload/pdf_files/portfolio_med.inst.pdf, https://kymu.edu.ua/upload/pdf_files/stomat_kaleydoskop.pdf).

Науково-педагогічні працівники постійно проходять підвищення кваліфікації (стажування). Основними базами для проходження стажування НПП є заклади вищої освіти та наукові установи України, зокрема: Київський міжнародний університет; Житомирський медичний інститут Житомирської обласної ради; Київський національний університет імені Тараса Шевченка; Українська військово-медична академія; Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика; Український державний університет імені Михайла Драгоманова; ГУОЗ Тернопільської облдержадміністрації; ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського»; Національний фармацевтичний університет; Державної установи «Інститут фармакології та токсикології НАМН України»; Міністерство охорони здоров’я України; Харківський національний медичний університет; ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України»; ДУ «Інститут фармакології та токсикології НАМН України» та інші.


Розвиток і активізацію наукових і професійних інтересів забезпечює участь студентів у роботі студентських наукових гуртків і проблемних груп:

Наукові гуртки

  • «Актуальні питання акушерства та гінекології в практичній медицині» (керівник – к.м.н., доцент Мироненко Н.О.)
  • З екстренної та невідкладної медичної допомоги (керівник – викладач Золото О.М.)
  • З хірургії «Consumor aliis inserviendo» (керівник — к.м.н., доцент Гірін Л.В.)
  • «Життя під мікроскопом» (керівник – к.біол.,доц. Полковенко О.В.)
  • «Практична хірургічна стоматологія» (керівник – д.мед.н. Мочалов Ю.О.)
  • «Інноваційні методи діагностики та лікування в ортопедичній стоматології» (керівник – к.мед.н. Шупяцький І.М.)

Проблемні групи

  • «Актуальні проблеми терапії ЛОР-захворювань» (керівник – викладач Гущак М.В.)
  • «Актуальні питання офтальмології» (керівник – викладач Медведовська Н.В.)
  • «Новітні технології гістологічних та мікробіологічних досліджень» (керівник — викладач Суханова Я.А.)
  • Стоматологія дитячого віку (керівник – к.мед.н., доц. Моложанов І.О.)
  • Лікування без болю (керівник – к.мед.н. Ткачук Н.М.)
  • Особливості фізіології порожнини рота з урахуванням технологій виготовлення ортодонтичних конструкцій (керівник – к.мед.н. Зволинська А.М.)
  • Практична хірургічна стоматологія як передумова виготовлення щелепно-лицьових конструкцій (керівник – викладач Саранчук О.В.)
  • Проблеми профілактики стоматологічних захворювань у дітей (керівник – викладач Соколов О.В.)
  • «Збір анамнезу стоматологічного хворого. Діагностика в ортопедичній стоматології (керівник – к.м.н., доц., P(h)D Шупяцький І.М.)

Студенти інституту проходять практичну підготовку в медичних закладах різного спрямування:

  • «Університетська клініка»
  • Національний військово-медичний клінічний центр «Головний військовий клінічний госпіталь» — установа охорони здоров'я Міністерства оборони України
  • Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Святошинського району м. Києва
  • Державна установа «Національний науковий центр радіаційної медицини Національної академії медичних наук України»
  • ТОВ «Медичний центр імені академіка Юрія Прокоповича Спіженка»
  • ФОП «Мялківський К.О.»
  • Дочірне підприємство «Медичне науково-практичне об’єднання «Медбуд» ПАТ «Київміськбуд»
  • Київська міська клінічна лікарня №7
  • Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова
  • Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова Національної академії медичних наук України
  • «Дитяча клінічна лікарня №5 Святошинського району міста Києва»
  • Медичний центр ГО «МБФ «Сприяння розвитку медицини»»
  • «Центр спортивної медицини міста Києва»
  • Київський міський клінічний онкологічний центр
  • КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3" Святошинського району міста Києва
  • Стоматологічна клініка «D.С. Dent»
  • ТОВ «Науково-практичний центр стоматології та медицини «АСКЛЕПІОС»
  • Медичний Центр «Студія 32» ТОВ «Фішер енд Хорс»
  • ТОВ Фірма «ПРАЙМ ЛТД»
  • ТОВ Стоматологічний центр «Естедент акс»

Структурним підрозділом Київського міжнародного університету є Університетська клініка - навчально-науковий медичний центр з найсучаснішим діагностичним обладнанням та високим рівнем консультативної та лікувальної допомоги.


Науково-педагогічні працівники та студенти інституту є учасниками заходів (наукових конференцій, круглих столів, семінарів тощо) за участю видатних діячів і роботодавців, проведених в КиМУ: