Майстер клас «Техніка кишкових швів: практичний досвід»

05.10.2022

Навчально-науковий медичний інститут дбає про постійне вдосконалення базових практичних навичок здобувачів освіти. З цією метою у 2021 році було створено Навчально-тренінговий (симуляційний) центр практичної підготовки, адже симуляційне навчання вважається однією з найсучасніших технологій набуття клінічних компетентностей, які ґрунтуються на реалістичному моделюванні та імітації клінічної ситуації з використанням різноманітного сучасного навчального обладнання. Воно допомагає вирішувати проблему якісного оволодіння практичними навичками та вдосконалення злагодженості командної роботи при наданні екстреної домедичної та медичної допомоги.

Саме тому 05 жовтня 2022 року в симуляційному центрі  відбувся майстер-клас «Техніка кишкових швів: практичний досвід», у якому взяли участь директор, професор Кризина Н.П., професор Кринична І.П., доцент Гірін Л.В., студенти п’ятого курсу, а також усі охочі.  

В інтерактивному режимі Гірін Л.В. представив клінічний випадок із практичної хірургії. Студентам було запропоновано за даними клінічного обстеження встановити попередній діагноз, розробити тактику ведення хворого й обговорити можливі ускладнення.

До програми майстер-класу  увійшли два практичних тренінги: техніка резекції кишки і накладання кишкових анастомозів. Було обговорено також питання щодо вибору інструментарію і шовного матеріалу залежно від клінічної ситуації. Під час виконання поставлених завдань кожна бригада  на окремих відрізках тонкої кишки здійснювала резекцію і накладала анастомоз «бік у бік» або «кінець у кінець», враховуючи футлярний принцип будови стінок травного каналу.

Саме такі заняття та індивідуальна робота з досвідченими викладачами – лікарями-практиками є вагомою і потужною мотивацією для студентів з метою подальшого вдосконалення професійних навичок.