Відео-презентація Інституту
Освітній процес забезпечують кафедри
Центр німецької мови та Європейської культури – допомога в здобутті досконалих знань із німецької мови, культури та традицій німецькомовних країн у процесі спілкування з носіями мови.
Питання професійної підготовки висококваліфікованих, конкурентоздатних, інтелектуально розвинених фахівців з перекладу та з психології в Україні набуває особливої актуальності.
Сучасна соціально-політична ситуація та нова державна освітня політика встановлюють сучасні вимоги до професійності перекладача та психолога.
Фахова підготовка здобувачів вищої освіти в навчально-науковому інституті лінгвістики та психології за ОП «Філологія» та «Психологія» орієнтована на реалізацію освітньої діяльності на засадах наступності, системності, комплексності, студентоцентрованості, з урахуванням сучасних змін у нормативній базі; відображення в освітніх компонентах спеціалізованих завдань надання перекладацьких, психологічних послуг згідно з актуальними запитами їх отримувачів.
Особливістю навчання за спеціальністю «Філологія» є поглиблене вивчення двох іноземних мов (англійська та друга іноземна мова). Усі теоретичні й практичні заняття з професійно-орієнтованих дисциплін, семінарські заняття проводяться англійською мовою.
Особливостями навчання за спеціальністю «Психологія» є підготовка висококваліфікованих фахівців для надання психологічної допомоги.
Навчально-методичне забезпечення викладання іноземних мов
Іноземні мови в Навчально-науковому інституті вивчаються за авторською методикою ректора університету професора Х.В. Хачатуряна. В основі методики – комунікативний підхід, що базується на використанні під час занять аутентичних матеріалів, музичного супроводу, моделюванні реальних комунікативних ситуацій, які сприяють засвоєнню мовних одиниць у типових комунікативних контекстах і допомагають у створенні реальних умов для усного й письмового іншомовного спілкування.
Науково - дослідна робота
Науково-дослідна робота в Навчально-науковому інституті лінгвістики та психології є складовою професійної підготовки майбутніх спеціалістів, спрямована на інтеграцію освітньої діяльності та наукових досліджень.
Інтеграція навчання і досліджень під час реалізації ОП охоплює три рівні:
І рівень – організаційний – вирішення студентами простих кейсів, проведення групових мініпроєктів у межах пошукової діяльності та організація роботи гуртків за фахом; презентації наукових досліджень з метою залучення здобувачів освіти до наукової роботи; апробація результатів студентських наукових досліджень у форматі круглих столів, студентських конференцій (щорічних Міжнародних науково-практичних конференцій здобувачів освіти і молодих учених (КиМУ), Всеукраїнських наукових конкурсах і олімпіадах; організація та проведення практико орієнтованих проєктів, круглих столів, тренінгів, диспутів тощо. Одержані результати знаходять відображення у наукових статтях і тезах (https://kymu.edu.ua/kafedra-germanskikh-mov-ta-perekladu/, https://kymu.edu.ua/kafedra-psikhologii-ta-pedagogiki/). Участь у СНТ здобувачів освіти і молодих учених сприяє самовдосконаленню і самореалізації майбутніх фахівців.
ІІ рівень – змістово-методичний – затвердження основних напрямів наукової діяльності відповідно до теми науково-дослідної роботи Навчально-наукового інституту лінгвістики та психології; проведення практико-орієнтованих наскрізних досліджень, пов’язаних із фахом упродовж усього навчання; застосування дослідницько-пошукових методів (індивідуальної та/або групової дослідницької, експериментальної, самостійної роботи); запровадження в межах навчальних дисциплін інноваційних форм організації науково-дослідної діяльності, що формують наукове та критичне мислення. Науково-педагогічні працівники, які забезпечують освітній процес за ОП «Філологія» та за ОП «Психологія», виконують наукові дослідження у межах науково-дослідної теми: «Теоретичні та прикладні аспекти перекладу, світової літератури, психології та педагогіки в контексті міжкультурної та міжмовної комунікації» (06.2019 – 08.2024) (затверджена в УкрІНТЕІ, номер держреєстрації –0116U005372; керівник: к.філол.н., проф. Тіменко І.В.). До інтеграції навчання і дослідження залучаються здобувачі вищої освіти ОП «Філологія» та ОП «Психологія», виконуючи дослідницько-пошукові роботи у межах НДР Навчально-наукового інституту лінгвістики та психології.
ІІІ рівень – інформаційний – проведення методологічних семінарів для НПП, інформаційних занять з метою формування у студентів навичок роботи з наукометричними базами даних; розроблення методичних рекомендацій; використання студентами внутрішніх електронних інформаційних ресурсів Університету під час написання доповідей для участі у наукових заходах; доповнення робочого портфоліо студента матеріалами, що відображають його наукові здобутки тощо.
Ефективними видами студентської НДР також є: участь в різного рівня олімпіадах, виконання дослідних завдань під час проходження практик; постійні зустрічі та проведення круглих столів з досвідченими фахівцями.
Розвиток і активізацію наукових і професійних інтересів забезпечує участь студентів у роботі студентських наукових гуртків і проблемних груп
Наукові гуртки:
- Лінгвістичні студії «Актуальні проблеми теорії та практики перекладу» (керівник Тимошенко І.Б.)
- Business English (керівник к. філол.н., проф. Тіменко І.В.)
- Лінгвокраїнознавство (керівник викладач Щудла Н.М.)
- Мистецтво перекладу (керівник к. філол.н., проф. Кінщак О.М.)
- Європейська платформа (керівник викладач Борисенко Ю.А.).
- Теоретичні та практичні проблеми психологічного консультування кафедри психології та педагогіки (керівник доцент Кулакевич Т.В.)
Студенти інституту проходять практичну підготовку в закладах різного спрямування:
Практична підготовка є складовою частиною освітнього процесу підготовки студентів інституту, обов’язковим компонентом освітньо-професійних програм для здобуття освітніх ступенів бакалавра та магістра, яка проводиться з метою набуття, закріплення й удосконалення студентами отриманих знань, формування у них професійних умінь і навичок, потреби їх застосування в практичній діяльності. Метою практики є оволодіння студентами сучасними методами, формами організації праці, формування у них професійних умінь і навичок, виховання потреби систематично поновлювати свої знання та творчо їх застосовувати в практичній діяльності.
Основою соціального партнерства у ННІ лінгвістики та психології є принцип співробітництва між роботодавцями і науково-педагогічними працівниками, який реалізується у таких формах: укладання договорів на підготовку кваліфікованих фахівців, як двох так і багатосторонніх, проходження професійно-практичної підготовки в умовах реального бізнесу з подальшим працевлаштуванням випускників.
Науково-педагогічні працівники та студенти факультету є учасниками заходів (наукових конференцій, круглих столів, семінарів тощо) за участю видатних діячів і роботодавців, проведених в КиМУ:
- Круглий стіл «Інтерактивна методика навчання іноземним мовам», Київський міжнародний університет, 24 листопада 2021 р.
- Науково-практичний семінар «Огляд новітніх сучасних інтенсивних методик вивчення іноземних мов», Київський міжнародний університет, 20 листопада 2021 р.
- Науково-практичний семінар «Особливості роботи з лексичним та граматичним матеріалом за методикою проф. Х.В. Хачатуряна», Київський міжнародний університет, 21 жовтня 2021 р.
- Круглий стіл «Особливості роботи за інтенсивними методиками викладання іноземних мов», Київський міжнародний університет, 16 вересня 2021 р.
- Міжнародний науково-практичний форум (Україна-Німеччина-Австрія-Швейцарія) «Міжкультурна комунікація у контексті глобалізаційного діалогу культур», Київський міжнародний університет, 18 грудня 2020 р.
- Науково-практична конференція - IV International Scientific and Practical Conference «Priority directions of science and technology development», Kyiv, SCi-Conf.com.ua, 20-22 грудня, 2020 р.
- ХІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Літературно-мистецький діалог крізь призму ідентичності», організатор: кафедра світової літератури Київського університету імені Бориса Грінченка, 08 грудня 2020 р.
- Всеукраїнська науково-практична онлайн конференція «Творчість Дмитра Павличка: перекладацька спадщина», організатори: ННІ лінгвістики та психології КиМУ та Дрогобицький ДПУ, 26-27 листопада 2020 р.
- VI Морозівські читання. «Освіта впродовж життя: педагогіка, андрагогіка, герогіка», Київ, НПУ імені М.П.Драгоманова, 19-20 листопада 2020 р.
- Науково-практичний семінар «Засоби перекладацької майстерності» (онлайн формат), Київський міжнародний університет, листопад 2020 р.
- Науково-практичний семінар «Інформаційно-психологічна безпека молоді у сучасних умовах», Київський міжнародний університет, (онлайн формат), листопад 2020 р.
- Науково-практичний семінар «Основні вимоги до проведення занять англійської мови у ЗВО і застосування методики викладання іноземних мов Х.В. Хачатуряна», Київський міжнародний університет, листопад 2020 р.
- Науково-практичний семінар «Психологічні запити в період пандемії», Київський міжнародний університет, жовтень 2020 р.
- Науково-практичний семінар «Covid-19: реальна загроза чи міф? Шляхи профілактики», Київський міжнародний університет, вересень 2020 р.
- Науково-практичний семінар «Основні особливості авторської методики інтенсивного навчання іноземних мов проф. Х.В.Хачатуряна», Київський міжнародний університет, вересень 2020 р.
- Студентська науково-практична конференція «International Translation Day:Bringing Nations and Cultures Rogether», Київський міжнародний університет, 30 вересня 2020 р.
- XIII Міжнародна конференція «Національна ідентичність в мові і культурі», Київський міжнародний університет, липень 2020 р.
- ХХV Міжнародна науково-практична конференція науково-педагогіних працівників «Сучасні стратегії розвитку університету в контексті євроінтеграції», Київський міжнародний університет, 21-22 травня 2020 р.
- ХХV Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Науковий потенціал та інновації: молодіжні ідеї та перспективи в умовах євроінтеграціних процесів», Київський міжнародний університет, 28-29 травня 2020 р.
- Всеукраїнська науково-практична конференція (з міжнародною участю) «Особистість у життєвих ситуаціях: світові тенденції та національні особливості», Київський міжнародний університет, 22 травня 2020 р.
- ХХІІ Міжнародна конференція молодих науковців «Проблеми особистості в сучасній науці: результати та перспективи дослідження», Київський міжнародний університет, 23 квітня 2020 р.
- Науково-практична конференція International Research-to-Practice Conference for Translators, Young Scholars and Students «Translation Industry: Theory in Action» , Київський міжнародний університет, 25-26 березня 2020 р.
- IV Міжнародна науково-практична конференція «Теоретичні та прикладі аспекти перекладу, психології, світової літератури та викладання іноземних мов» до 90-річчя Дмитра Павличка, Київський міжнародний університет, березень 2020 р.
- ХХV Міжнародна науково-практична конференція науково-педагогіних працівників «Сучасні стратегії розвитку університету в контексті євроінтеграції» (дистанційна форма проведення), Київський міжнародний університет, травень 2020 р.
- ХХV Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Науковий потенціал та інновації: молодіжні ідеї та перспективи в умовах євроінтеграціних процесів» (дистанційна форма проведення), Київський міжнародний університет, травень 2020 р.
- Науково-практичний семінар «Як успішно опублікувати наукову статтю в журналах міжнародних баз даних», Київський міжнародний університет, грудень 2019 р.
- Науково-практичний семінар «Особливості соціальних стереотипів у кризовому суспільстві», Київський міжнародний університет, грудень 2019 р.
- Творча зустріч з Дмитром Павличком «Переклад і його місце у творчих змаганнях Дмитра Павличка» і майстер-клас «Рівні художнього перекладу» ", Київський міжнародний університет, грудень 2019 р.
- Круглий стіл «Актуальні проблеми сучасного літературознавства і перекладу», Київський міжнародний університет, грудень 2019р.
- Круглий стіл «Методологія формування та застосування міжнародних стандартів перекладу», Київський міжнародний університет, грудень 2019р.
- Майстер-клас «Концептуальні засади галузевого перекладу» Київський міжнародний університет, листопад 2019 р.
- Науково-практична конференція «Європейский вибір України» в межах Тижня німецької мови в ННІ лінгвістики та психології, коледжі та ліцеї КиМУ, Київський міжнародний університет, листопад 2019р.
- Науково-практичний семінар «Основні вимоги до проведення занять з англійської мови у ВНЗ і застосування методики викладання іноземних мов Х. В. Хачатуряна» , Київський міжнародний університет, листопад 2019 р.
- Методичний семінар «Засоби перекладацької майстерності» , Київський міжнародний університет, жовтень 2019 р.
- Науково-практична конференція студентів та школярів м. Києва до Міжнародного дня перекладу “Translation and Indigenous Languages” , Київський міжнародний університет, вересень 2019 р.
- Наукова конференція «Актуальні проблеми психології малих груп» , Київський міжнародний університет, травень 2019 р.
- Майстер-клас «Вплив агресивності на стиль поведінки молоді в конфліктній ситуації» , Київський міжнародний університет, травень 2019 р.
- Круглий стіл «Суб‘єктивне відображення психосоматичного здоров‘я» травень 2019науково-практичний семінар «Особистість в умовах кризи: соціально-психологічний підхід» , Київський міжнародний університет, травень 2019 р.
- Майстер-клас «Критика художнього перекладу» , Київський міжнародний університет, квітень 2019 р.
- Міжвузівський науково-практичний семінар «Полікультурний калейдоскоп» в рамках ІІ Міжнародного симпозіуму «Гуманітарний дискурс мультикультурного світу: наука, освіта, комунікація», Київський міжнародний університет, квітень 2019 р.
- ХХІV Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Молодіжна політика як складова євроінтеграційного вибору України» , Київський міжнародний університет, квітень 2019 р.
- Науково-практичний семінар «Особливості стосунків «психолог-клієнт» у сучасному середовищі», Київський міжнародний університет, квітень 2019 р.
- Круглий стіл «Особливості прояву лідерських якостей у студентському колективі» , Київський міжнародний університет, квітень 2019 р.
- ІІІ Міжвузівська науково-практична конференція «Теоретичні та прикладні аспекти перекладу, психології, світової літератури та викладання іноземних мов» , Київський міжнародний університет, квітень 2019 р.
- Майстер-клас «Психологічні особливості розвитку комунікативного потенціалу майбутніх психологів», Київський міжнародний університет, квітень 2019
- ХХІV Міжнародна науково-практична конференція науково педагогічних працівників «Європейський вибір України в контексті світових політичних процесів», Київський міжнародний університет, квітень 2019 р.
- Науково-практичний семінар «Визначення структури соціального інтелекту особистості в парадигмі процесуально-діяльнісного психологічного підходу», Київський міжнародний університет, лютий 2019 р.
- Методичний семінар «Методика здійснення послідовного/синхронного перекладу», Київський міжнародний університет, лютий 2019 р.
- Круглий стіл «Генетична психологія особистості», Київський міжнародний університет, лютий 2019 р.
- Майстер-клас «Проблема самовладання у психології волі», Київський міжнародний університет, лютий 2019 р.
- Методичний семінар «Методика здійснення послідовного/синхронного перекладу», Київський міжнародний університет, лютий 2019 р.
- Науково-практичний семінар «Особливості перекладу художнього та науково-технічного дискурсів», Київський міжнародний університет, листопад 2018 р.
- Лекція «Специфіка перекладу юридичної документації», Київський міжнародний університет, листопад 2018 р.
- Круглий стіл «Фундаментальні основи психології травми», Київський міжнародний університет, листопад 2018 р.
- Круглий стіл «Приховані трюки: як маніпулювати людьми», Київський міжнародний університет, листопад 2018 р.
- Лекція «Особливості перекладу творів Дж.Джойса та Т.-С. Еліота» , Київський міжнародний університет, листопад 2018 р.
- Круглий стіл «Особливості перекладацької майстерності», Київський міжнародний університет, листопад 2018 р.
- Студентська науково-практична конференція “Translation: promotion cultural heritage in changing times”, Київський міжнародний університет, вересень 2018 р.
- ХХІІІ Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених та студентів «Європейська інтеграція України в контексті освітньої та молодіжної політики», Київський міжнародний університет, квітень 2018 р.
- Психологічний семінар-тренінг «Психологічні особливості діагностики особистості» (Губа Б. та Франчук І.), Київський міжнародний університет, березень 2018 р.
- Психологічний семінар-тренінг «Психологічний портрет особистості» (Світлана Потіха), Київський міжнародний університет, березень 2018 р.
- ІІ Міжвузівська науково-практична конференція «Теоретичні та прикладні аспекти викладання іноземних мов, перекладу, психології та світової літератури», Київський міжнародний університет, березень 2018 р.
- ХХІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Формування європейських стандартів, цінностей та безпекового простору – стратегічний напрям української держави», Київський міжнародний університет, березень 2018 р.
- Науково-практична конференція, присвячена 100-річчю НАН України, науковців Київського міжнародного університету, Управління освіти Святошинської РДА в місті Києві, Київський міжнародний університет, березень 2018 р.
- Майстер-клас з перекладу «Таємниці перекладацької майстерності» від Олександра Юдіна , Київський міжнародний університет, березень 2018 р.
- Майстер-клас «Особливості науково-технічного та художнього перекладу» з перекладачем Гарніком Ігорем Васильовичем , Київський міжнародний університет, березень 2018 р.
- Круглий стіл «Виховання почуття поваги до Батьківщини, рідної мови та перекладацького фаху на прикладі політичної та літературно-перекладацької діяльності українських та зарубіжних державних діячів, письменників, поетів, перекладачів», Київський міжнародний університет, грудень 2017 р.
- Науково-практичний семінар «Формування іншомовної комунікативної та перекладацької компетентностей майбутніх фахівців», Київський міжнародний університет, листопад 2017 р.
- Круглий стіл «Психологія як наука про людину, для людини, в ім’я людини», Київський міжнародний університет, листопад 2017 р.
- Семінар-тренінг: «Метод сімейних розстановок Берта Хеллінгера» (С. Потіха) , Київський міжнародний університет, листопад 2017 р.
- Семінар-тренінг «Лідерство та харизма» із пси р.хологом А. Чеберко, Київський міжнародний університет, листопад 2017 р.
- Майстер-клас «Тренінг Арт-терапія» із психологом Юлією Дикою, Київський міжнародний університет, листопад 2017 р.
- Форум «Формула успіху: «Високоякісна освіта-Високоякісний фахівець-Високоякісний рівень життя», Київський міжнародний університет, листопад 2017 р.
- Методичний семінар «Методи інтенсивного навчання іноземної мови за методикою професора Х.В. Хачатуряна», Київський міжнародний університет, листопад 2017 р.
- Майстер-клас «Таємниці майстерності перекладача» професора Мушкудіані О.Н». , Київський міжнародний університет, жовтень 2017 р.
- Круглий стіл «Європейська культура та освіта як чинники формування ціннісних орієнтирів сучасної молоді», Київський міжнародний університет, жовтень 2017 р.
- Майстер-клас «Курйози перекладу», Київський міжнародний університет, жовтень 2017
- Міжуніверситетська студентська науково-практична конференція «Translation and Diversity», присвячена Міжнародному Дню перекладу, Київський міжнародний університет, вересень 2017 р.
- Науковий семінар, майстер-клас «Виховання у студентів почуття поваги до Батьківщини, рідної мови та перекладацького фаху на прикладі політичної та літературно-перекладацької діяльності українських та зарубіжних державних діячів, письменників, поетів, перекладачів: О. Жупанський, С.Є. Корунець в НСПУ, УСПП» – зустрічі, бесіди, науково-практичні семінари, майстер-класи, , листопад-квітень 2016-2017 р.
- Методичний семінар для молодих викладачів, Київський міжнародний університет, квітень 2017 р.
- ХХІІ Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Молодіжна політика в контексті євроатлантичного вибору України», Київський міжнародний університет, квітень 2017 р.
- ХХІІ Міжнародна науково-практична конференція професорсько-викладацького складу КиМУ «Україна між Заходом і Сходом: реалії та перспективи», Київський міжнародний університет, березень 2017 р.
- І Міжвузівська науково-практична конференція «Теоретичні та прикладні аспекти викладання іноземних мов, перекладу, психології та світової літератури», Київський міжнародний університет, лютий 2017 р.
Навчально-науковий інститут лінгвістики та психології постійно співпрацює із закладами середньої освіти, технікумами, коледжами в межах програми «Школа – КиМУ: партнери в освіті», з метою поширення інформації про спеціальності Інституту проводяться різні профорієнтаційні заходи, серед них:
Міжнародне співробітництво є одним з важливих напрямків діяльності Київського міжнародного університету. Розвиток міжнародних зв’язків і співробітництва здійснюється у контексті інтеграції до світового і європейського освітнього середовища, має плідні наукові зв’язки з закордонними навчальними закладами
Університет має договори про співпрацю з іноземними університетами-партнерами (https://kymu.edu.ua/mizhnarodna-diyalnist-kimu/)