Круглий стіл «Академічна доброчесність: проблеми дотримання та пріоритети поширення серед здобувачів освіти»

20.12.2022

20 грудня 2022 року відбувся круглий стіл «Академічна доброчесність: проблеми дотримання та пріоритети поширення серед здобувачів освіти»

Модератори: Мартиненко С.М. – проректор з науково-педагогічної діяльності, доктор педагогічних наук, професор; Кулакевич Т.В – методист Наукового відділу, доцент кафедри психології та педагогіки.

Програма круглого столу була присвячена обговоренню питань про ставлення українського студентства і наукової спільноти до дотримання  академічної доброчесності, виявлення типових прикладів недоброчесної поведінки в українських ЗВО.

Активну дискусію серед присутніх викликали також національні та міжнародні нормативно-правові засади утвердження академічної доброчесності в науковому середовищі, значення наукової етики в розвитку успішної кар’єри науковця, способи захисту прав інтелектуальної власності під час порушення їх шляхом вчинення плагіату, ставлення українського студентства та академічної спільноти до цінностей академічної доброчесності та відкритих наукових практик.

У науковому заході взяли участь директори інститутів, декани факультетів, завідувачі кафедр, провідні науковці університету, а також Голова студентського наукового товариства. Полілог пройшов у теплій атмосфері, кожен із присутніх зміг знайти відповіді на актуальні питання щодо поширення академічної доброчесності серед здобувачів освіти.

Особливо корисним обмін досвідом щодо перевірки наукових досліджень на плагіат залежно від фаху підготовки студентів, зокрема: філологів-перекладачів, архітекторів, журналістів, фармацевтів, юристів і майбутніх фахівців творчих спеціальностей.