Сучасні світові та європейські практики у вищій освіті

17.03.2023

17 березня 2023 року в межах  XXVIII Міжнародної науково–практичної конференції  «Сучасні тенденції розвитку вищої освіти та академічного партнерства в умовах воєнного часу» в змішаному форматі відбулося засідання секції «Сучасні світові та європейські практики у вищій освіті».

Модератор: директор ННІ лінгвістики та психології, доцент Шакалець Ольга Василівна.

У засіданні секції взяли участь НПП кафедри іноземної філології та перекладу: завідувач кафедри, доцент Кушнерова І.П., доценти кафедри Борисенко Ю.А., Курілова Ю.О., Скиба О.М., Тимошенко І.Б., Щудла Н.М., викладачі Трохимець О.В., Красновид Я.О., Тутутченко О.О., Пономаренко О.В., Приходько Т.В., Циганчук М.О., Чебанівська А.А.,                Бовсунівська А.О.

Упродовж секційного засідання присутні обговорили теми, присвячені питанням пошуку нових методів і засобів навчання іноземній мові в умовах воєнного стану, міжкультурної комунікації, розвитку наукової та інноваційної діяльності в освіті, використання освітніх технологій для вдосконалення мовних навичок. Особливу увагу було закцентовано на техніках і методах перекладу різногалузевих текстів, зокрема, галузі військового перекладу, який є надзвичайно актуальним для підготовки перекладачів у сучасних реаліях. Жваву дискусію викликала також проблема пошуку шляхів підвищення мотивації студентів як важливої складової оволодіння іноземною мовою.

Всі учасники секції активно долучилися до обміну думками та досвідом щодо винесених на розгляд проблемних питань, продемонстрували зацікавленість важливістю використання новітніх практик і методів задля поліпшення якості освітнього процесу.