Кафедра здійснює підготовку: фахівців-медиків спеціальностей 222 «Медицина», 221 «Стоматологія», 226 «Фармація» за ступенем вищої освіти магістр і спеціальності 223 «Медсестринство» за ступенем вищої освіти бакалавр галузі знань 22 “Охорона здоров’я” на базі повної загальної середньої освіти та фахової передвищої освіти.
Завданням кафедри є формування здатності застосовувати набуті знання, вміння і навички та розуміння з гуманітарних, фундаментальних і професійно-орієнтованих дисциплін для вирішення типових завдань діяльності лікаря на відповідній посаді у галузі охорони здоров'я.
Проведення лекцій з навчальних дисциплін забезпечується науково-педагогічними працівниками, які працюють за основним місцем роботи, мають науковий ступінь і вчене звання, є визнаними професіоналами з досвідом роботи за фахом.
Викладання дисциплін забезпечується двома мовами: англійською та українською. Всі викладачі, що викладають англійською мовою, мають відповідні сертифікати рівня не нижче В2.
Науково-педагогічні працівники, задіяні в освітньому процесі підготовки магістрів, пройшли відповідне підвищення кваліфікації (стажування). Основними базами для проходження стажування науково-педагогічних працівників слугували заклади вищої освіти та наукові установи України: Київський міжнародний університет; Київський національний університет імені Тараса Шевченка; Українська військово-медична академія; Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика; Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова; ГУОЗ Тернопільської облдержадміністрації; ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського»; Національний фармацевтичний університет; Державної установи «Інститут фармакології та токсикології НАМН України»; Міністерство охорони здоров’я України; Харківський національний медичний університет; ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України»; ДУ «Інститут фармакології та токсикології НАМН України» та інші.
Для забезпечення практичних занять студентів зі спеціальності в Університеті належним чином обладнані спеціалізовані кабінети: лабораторія хімії (аналітична зона фізико-хімічна зона) біології та анатомії людини з основами фізіології фантомний клас гігієни з основами мікробіології та екології гістології, цитології та ембріології безпеки життєдіяльності з основами охорони праці першої долікарської допомоги загальної та біологічної фізики медичної інформатики аудиторія технології ліків (у складі навчальної аптеки) фармакології та клінічної фармації інтерактивного навчання і технологій медичного права тощо. Відкрита Університетська клініка з найсучаснішим обладнанням провідних українських і зарубіжних фірм.
Електронний доступ до періодичних фахових українських і зарубіжних видань у читальній залі бібліотеки Київського міжнародного університету (відділення 222 “Медицина”).