Майстер-клас на тему: «Моє покликання – Медицина», присвячений Міжнародному дню лікаря

03.10.2022

Праця лікаря – важка, жертовна і благородна. Медицина – це, перш за все, пацієнти, які потребують допомоги, і лікарі, які самовіддано рятують життя, повертають здоров’я, вселяють віру та дарують надію. У 1971 році з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я була створена Міжнародна медична гуманітарна організація «Лікарі без кордонів», і відтоді щорічно, у перший понеділок жовтня, у світі відзначається Міжнародний день лікаря. У 2022-му році свято випало на 03 жовтня – день солідарності та активних дій лікарів усього світу. Саме тому, 03 жовтня 2022 року відбувся майстер-клас «Моє покликання – Медицина» зі студентами Навчально-наукового медичного інституту і стоматологічного факультету.

Модератор заходу: Наталія Павлівна Кризина, директор медичного інституту, д.н.держ.упр., професор, Заслужений лікар України.

У своєму виступі Н. П. Кризина зазначила: «Визначитися зі своїм шляхом у житті досить складно. Ви обрали прекрасну професію, яка відкриває Вам широкі горизонти для пізнання та вивчення медицини, тож потрібно добре навчатися, ставити і досягати своєї мети!».

Корисними порадами і життєвими історіями про професію лікаря-хірурга поділився зі студентами Асланян Сергій Армінакович, проректор з медичної освіти,  д.мед.н., професор, Заслужений лікар України. Крім практичної роботи, Сергій Армінакович має великий науковий доробок, який складає: «Очерки хирургии боевой травмы живота», «Хірургічне лікування постраждалих з приводу закритих поєднаних абдомінальних ушкоджень залежно від тяжкості травми», «Хірургічна допомога пораненим з бойовою травмою живота, отриманою під час збройного конфлікту на сході України, на етапах медичної евакуації другого рівня медичного забезпечення», «Воєнно-польова хірургія: пiдручник для студентів лікарів-інтернів і лікарів-слухачів закладів (факультетів) післядипломної освіти», «Вакуумні пов'язки у хірургічному лікуванні поранених з великими дефектами м'яких тканин», «Ефективність місцевого лікування вогнепальних ран», та інші.

Підсумовуючи, можна закцентувати увагу на тому, що проведення таких заходів дуже корисне для студентів, оскільки дає змогу під іншим кутом зору поглянути на власний доробок, поділитися здобутими результатами, які знадобляться у майбутній професійній діяльності, а також сприятимуть відкритій комунікації одне з одним.