Семінар із домедичної допомоги для викладачів Фахового коледжу КиМУ

24.10.2022

24 жовтня 2022 року на базі симуляційно-тренінгового центру Навчально-наукового медичного інституту відбувся практичний семінар із домедичної допомоги для викладачів Фахового коледжу КиМУ, модераторами якого стали: директор Навчально-наукового медичного інституту, професор Н.П. Кризина, завідувачка кафедри клінічних дисциплін і медсестринства, професор І.В. Дроздова і завідувач кафедри загальної медицини, доцент Л.В. Гірін.

Професор Н.П. Кризина звернула увагу учасників на те, що однією з головних компетенцій лікаря є саме вміння надати невідкладну домедичну допомогу, особливо, коли це стосується критичних ситуацій. А в умовах українського сьогодення, ці навички більш ніж необхідні для кожного. Домедична допомога - це найпростіші невідкладні медичні дії, що виконуються безпосередньо на місці пригоди після травми. Це комплекс заходів, спрямованих на поновлення або збереження життя та здоров’я потерпілого, яке здійснюється до прибуття швидкої медичної допомоги.

З доповіді професора І.В. Дроздової учасники семінару дізналися про основні принципи надання першої допомоги, що передбачають їх правильність і доцільність, а саме: «якщо ви не впевнені в своїх діях – краще утриматись від них», швидкість, рішучість, спокій і найголовніше – відсутність їх шкоди.

Доцент Л.В. Гірін ознайомив викладачів коледжу з азами першої домедичної допомоги, які варто знати всім, адже переважно до приїзду медиків  спливає дорогоцінний час, коли можна врятувати життя або не допустити погіршення стану постраждалого. Він зазначив також, що надавати таку допомогу можуть усі охочі, які пройшли спеціальне навчання.

Отримані знання та набуті в результаті проведення семінару практичні навички, викликали у викладачів Фахового коледжу КиМУ надзвичайну зацiкавленicть i жваве обговорення. Висловлюємо щиру подяку науково-педагогічному складу ННМІ за надану допомогу в отриманні важливих практичних навичок, які необхідні в умовах сьогодення!