Семінар «Принципи надання допомоги при бойовій травмі кінцівок»

03.11.2022

03 листопада 2022 року в Навчально-науковому медичному інституті відбувся семінар на тему: «Принципи надання допомоги при бойовій травмі кінцівок» в режимі онлайн, який було проведено за підтримки «Ukrainian Medical World» і рекомендовано до перегляду Експертною радою програми «Врятуй кінцівку». До заходу доєдналися науково-педагогічні працівники: директор інституту, професор Н.П. Кризина, головний лікар Університетської клініки, доцент С.В. Степанов, професор І.В. Дроздова, доцент Л.В. Гірін, доцент Н.О. Мироненко, доцент О.В. Кризина, доцент А.В. Скороход, та студенти V–го курсу медичного інституту.

Під час заходу виступи мали такі відомі науковці:

• Анкін Микола Львович, доктор мед.н., професор, Заслужений лікар України, завідувач кафедри ортопедії і травматології №2 НУОЗ України імені П.Л.Шупика, який висвітлив тему «Можливості покращення результатів лікування вогнепальних поранень кінцівок»
  • Петрик Тарас Михайлович, канд.мед.н., доцент кафедри ортопедії і травматології №2 НУОЗ України імені П.Л.Шупика, завідувач ортопедично–травматологічного центру КНП КОР "КОКЛ", закцентувавши увагу на темі: «Лікування та профілактика інфекційних ускладнень при вогнепальних ушкодженнях»
  • Бурлука Володимир Володимирович, доктор мед.н., професор, полковник медичної служби, заступник начальника кафедри військової хірургії української військово–медичної академії разкрив досить актуальну тему: «Компресійно-роздавлююча травма (crush– syndrom)».

Учасники  семінару дізналися про сучасну стратегію і тактику лікування вогнепальних поранень кінцівок і компресійно–роздавлюючі травми (етіопатогенез, класифікацію поняття, клінічні прояви, методи діагностування та лікування), метою яких є отримання найефективніших результат від проведеного хірургічного втручання. Всі присутні зацікавлено та захоплено сприймали інформацію від науковців, яка дала змогу детальніше опанувати теорію  техніки ампутації, сучасні техніки реплантації та реконструктивні оперативні втручання у віддалені терміни. Отриманні знання є важливими та корисними для майбутніх ортопедів-травматологів, нейрохірургів, хірургів, судинних хірургів, анестезіологів, терапевтів, лікарів ЗПСМ, неврологів, реабілітологів, лікарів із медицини невідкладних станів і лікарів інших спеціальностей.