Вебінар «Використання сучасного хірургічного магнітного та немагнітного інструменту для діагностування та видалення сторонніх тіл»

09.11.2022

Проблема вогнепальної рани є однією з найактуальніших у військово–польовій хірургії. За останні чотири роки накопичено значний досвід у лікуванні поранень сучасною вогнепальною зброєю. Саме цьому питанню 08-09 листопада 2022 року було присвячено вебінар на тему «Використання сучасного хірургічного магнітного та немагнітного інструменту для діагностування та видалення сторонніх тіл», організований колективом Національного інституту хірургії та транспортології імені О.О. Шалімова. До заходу доєдналися науково-педагогічні працівники кафедри загальної медицини та здобувачі освіти Медичного інституту.

Учасники вебінару закцентували увагу на тому, що, незважаючи на накопичений досвід у лікуванні поранень вогнепальною зброєю, хірурги припускаються багатьох помилок у наданні допомоги постраждалим. На жаль, у значної кількості лікарів відсутні достатні знання про особливості такого типу поранень, теорії ранової балістики, будови вогнепальних ран та індивідуального підходу до їхнього загального та місцевого лікування.

Під час вебінару було продемонстровано нові пристрої, інструменти, методики та алгоритми діагностики, видалення сторонніх тіл, лікування вогнепальних ран і усунення їхніх наслідків. Наводилися приклади також практичного використання магнітного хірургічного інструмента для видалення сторонніх тіл у різних клінічних випадках, продемонстровано технології впровадження відеоендоскопії ранового каналу, ультразвукової трансвульнарної діагностики та 3D моделювання.

Проведення подібних заходів є важливим і корисним для студентів – майбутніх медиків, адже це сприяє розвитку критичного мислення, формуванню української хірургічної школи!