Особливості лікування вогнепальних ран

20.03.2023

20 березня 2023 року завідувачем кафедри загальної медицини НН медичного інституту к.мед.н., доцентом Леонідом Володимировичем Гіріним проведено круглий стіл для здобувачів медичної освіти IV-го курсу «Особливості лікування вогнепальних ран».

Захід проведено на виконання Наказу МОЗ України від 28.02.2022 р. за № 389 «Про методичні рекомендації щодо первинної хірургічної обробки вогнепальних ран». У засіданні взяла також участь директор інституту, д.держ.упр., професор, Заслужений лікар України, Наталія Павлівна Кризина.

Мета заходу: визначення алгоритму хірургічного оброблення вогнепальних ран, надання первинної хірургічної допомоги під час вогнепальних поранень.

Гірін Л.В. у виступі зазначив, що при бойових ранах важливим аспектом для збереження життя пораненого є своєчасне та кваліфіковане оперативне втручання, що сприяє профілактиці ранової інфекції, успішному загоєнню ран і отриманню позитивних результатів при веденні бойових дій.

Первинне хірургічне оброблення ран – це найперше хірургічне втручання, що надається пораненому в разі ушкодження тканин. Основне завдання, що постає перед хірургом – створення несприятливих умов для розвитку ранової інфекції, яке в кожному випадку є складним, кропітким і вирішальним для подальшого процесу загоєння ран.

Упродовж заходу студенти дізналися про особливості тактики хірургічних втручань внаслідок вогнепальних поранень сучасними видами зброї, обговорили етапи хірургічного оброблення ран, іммобілізацію кінцівок і протишокову терапію.

Майбутні медики активно взяли участь у засіданні круглого столу, продемонструвавши глибокі знання щодо надання медичної допомоги з бойової хірургічної травми, що стануть їм у нагоді в подальшому професійному становленні.