Пріоритетні напрями реформування системи медичної освіти в умовах воєнного стану

17.03.2023

17 березня 2023 року в НН медичному інституті КиМУ, відбулося секційне засідання ХХVIII Міжнародної конференції на тему: «Пріоритетні напрями реформування системи медичної освіти в умовах воєнного стану».

Модератор: директор ННМІ, д.н.держ. упр., професор, Заслужений лікар України Кризина Н.П. У засіданні взяли активну учать студенти-медики, студенти стоматологічного факультету, здобувачі освіти спеціальності «Медсетринства». 

До обговорення були запрошені: д.мед.н. проф., зав. каф. медико-соціальної експертизи і реабілітації Дніпровського державного медичного інституту Борисова І.С., яка доповіла про особливості післядипломної освіти медиків в умовах глобальних викликів сьогодення. У своєму виступі д.мед.н., проф., Заслужений лікар України Асланян С.А. доповів про результати лікування хворих із використанням ірригаційної вакумної терапії при бойових хірургічних травмах живота. Доцент Логаніхіна К.Ю. запропонувала презентацію «Радіологічна візуалізація військової травми». Медичний директор Університетської клініки, Степанов С.В. зробив презентацію про Університетську клініку КиМУ. Начальник відділу психічного здоров’я Військово-медичного управління СБУ Болтянський В.В. проаналізував стан охорони психічного здоров’я в Україні. Зав. відділенням анастезіології та інтенсивної терапії Волноваської ЦРЛ, Золото О.М. виступила із презентацією: «Шок і невідкладні стани в наданні реанімаційної допомоги». 

Доцент кафедри клінічних дисциплін та медсестинства ННМІ Мироненко Н.О. представила презентацію: «Генітальний герпес як предиктор виникнення дистрофічних уражень вульви у препубертатному віці». Лікар вищої категорії Головного військового клінічного госпіталю Суханова Я.А. доповіла про нормативно-правове забезпечення державного управління відомчою медициною в Україні. Кризина О.В., доктор філософі (PhD), зав. патолого-анатомічним відділенням Центрального госпіталю Військово-медичного управління СБУ оприлюднила презентацію: «Апоптоз, клінічна і кінцева смерть». Зав. каф. стоматології, доцент Моложанов І.О. виступив з доповіддю на тему: «Стратегія забезпечення профілактичних та лікувальних заходів по збереженню стоматологічного здоров’я в умовах війни». Заступник декана стоматологічного факультету, доцент Шупяцький І.М. розповів про надання ортопедичної стоматологічної допомоги цивільному населенню в умовах воєнного часу. К.біол.н., доцент Полковенко О.В.  виступила з презентацією компонентів косметичних засобів, які є ймовірними чинниками розвитку онкологічних захворювань. Зав. каф. клінічних дисциплін та медсестринства, професор Дроздова І.В. доповіла про впровадження в освітній процес дисципліни: «Військово-польова терапія як виклик і потреба сьогодення». Зав. каф. загальної медицини, доцент Гірін Л.В. ознайомив присутніх із використанням симуляційних технологій на заняттях із загальної хірургії зі студентами-медиками. 

Варто зауважити, що секційне засідання пройшло дуже цікаво і жваво. Подані теми виступів викликали обговорення і дискусії. Висловлюємо щиру вдячність усім виступаючим і присутнім на секції за активну участь і небайдужість до проблеми функціонування медичної галузі в умовах воєнного часу.