Майстер–клас «Основи електрокардіографії»

02.11.2022

02 листопада 2022 року науково–педагогічний склад і здобувачі освіти Медичного інституту взяли участь у майстер–класі «Основи електрокардіографії», модератором якого стала завідувачка кафедри клінічних дисциплін та медсестринства, д.мед.н., професор І.В. Дроздова. Під час виступу вона зазначила, що найдоступнішим методом функціональної діагностики хвороб серця впродовж багатьох десятиліть є електрокардіографія (ЕКГ), а реєстрація і аналіз ЕКГ є одним із перших і основних етапів у сучасних алгоритмах діагностики поширених невідкладних станів, у т.ч. гострого коронарного синдрому, порушень серцевого ритму, тромбоемболії легеневої артерії. У клінічній практиці долю багатьох пацієнтів нерідко визначає вміння лікарів інтерпретувати звичайну ЕКГ у 12–ти відведеннях.

Під час майстер–класу учасниками було детально розглянуто провідну систему серця та електрофізіологічні основи ЕКГ, класифікацію аритмії серця, порушення автоматизму, дисфункцію синусового вузла, екстрасистолію, парасистолію, суправентрикулярні тахікардії, фібриляцію та тріпотінні передсердя, шлуночкові тахікардії, електрокардіографічні синдроми та феномени тощо.

Майстер–клас відбувся в оффлайн форматі та став потужним майданчиком для відкритого діалогу здобувачів освіти, науково–педагогічних працівників і лікарів Університетської клініки. Проведення такого заходу засвідчило готовність до застосування в освітньому процесі сучасних технологій, визначило перспективу подальших наукових розвідок.