Науково–практична конференція «Мультидисциплінарний підхід у лікуванні хірургічного хворого»

03.03.2023

02–03 березня 2023 року науково–педагогічні працівники та здобувачі освіти старших курсів Медичного інституту взяли участь у науково–практичній конференції з міжнародною участю «Мультидисциплінарний підхід у лікуванні хірургічного хворого», яка була організована Українською академією хірургії.

В реаліях сьогодення українські хірурги зіткнулися з проблемою зростання кількості інфікованих вогнепальних ран, які обов’язково підлягають хірургічному обробленню. Це хірургічне втручання має чітко виконуватися хірургами за умов вражаючої дії різних видів снарядів і спричинених ними пошкоджень.

Упродовж конференції було продемонстровано результати хірургічного лікування бойових травм,  результати лікування постраждалих із хронічними важко загоюваними бойовими ранами та травмами.

Варто наголосити, що на заході д.мед.н., проф., професор кафедри клінічних дисциплін та медсестринства, проректор із медичної освіти, Заслужений лікар України Сергій Армінакович Асланян презентував методику лікування бойових хірургічних травм живота «Заморожений живіт (frozer abdomen). Лікування ентеро–атмосферних нориць», за якою передбачено застосування ірігаційної вакуумної терапії, яка сприяє швидшому утворенню грануляційної тканини порівняно з традиційним лікуванням. Ця методика лікування є вирішальною в процесі загоєння вогнепальних ран і сприяє швидшому одужанню постраждалих.

Викладацький та студентський колектив Медичного інституту взяли активну участь у дискусії, відповіді на порушені питання якої стануть цінними та корисними, як для науково–педагогічних працівників, так і для майбутніх медиків.