Культурно-творча місія з відродження сучасного національного мистецтва України

04.03.2023

03 та 04 березня 2023 року в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» відбувся творчий захід, присвячений виходу відеоальбому з першою українською ораторією «Скорбна мати» (композитор –Яків Яницевич, поет – Павло Тичина).

На зустріч було запрошено науковців з різних галузей мистецької діяльності, зокрема: директор ІМФЕ ім. М. Т. Рильського Г. А. Скрипник, кандидат мистецтвознавства, професор, музикознавець В. В. Кузик, український хоровий диригент, керівник творчої капели «Почайна» О. І. Жигун, заступник завідувача кафедри музичного мистецтва ПЗВО «КиМУ», доцент Д. В. Кочержук та інші.

Під час культурно-творчого діалогу науковцями та музикознавцями, було порушено проблеми розвитку українського мистецтва та культури в першій чверті ХХІ століття. Особлива увага була зосереджена на формі презентації шестидясятого випуску відеоальбому творчої капели «Почайна» під назвою «Скорбна мати». Ораторія стала підґрунтям для поновлення української музикознавчої спадщини, яку було частково втрачено в попередні роки. Науковцями та практиками було здійснено експедиції до відродження текстів і мелодій, що майже вважалися знищеними або загубленими.

На завершення гостям заходу було вручено диски та збірку «Дух Могилянки живе…», які були передані до бібліотеки та читальної зали Київського міжнародного університету.