ХХІІІ науково-практична конференція «Формування європейських стандартів, цінностей та безпекового простору – стратегічний напрям української держави»

14.03.2018

14 березня 2018 року в Київському міжнародному університеті відбулася ХХІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Формування європейських стандартів, цінностей та безпекового простору – стратегічний напрям української держави», учасниками якої стали науково-педагогічні працівники Університету, Коледжу, Ліцею КиМУ, аспіранти, вчителі шкіл-партнерів, за участю Інституту модернізації змісту освіти МОН України, Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя, Інституту Всесвітньої історії НАН України, Всеукраїнського науково-практичного (фахового) журналу «Директор школи, ліцею, гімназії». Організатор – науковий відділ, професор Некряч А.І., д.політ.н., проректор з наукової роботи.

У пленарному засіданні конференції взяли участь почесні гості: Хюг Мінгареллі – Голова Представництва ЄС в Україні та Евеліна Шульц – Політичний Радник Представництва; Емілія Ясюк – Радник з питань науково-освітньої діяльності посольства Польщі в Україні; Протоієрей Віталій Клос – д. церковно-історичних н., проректор Православної Богословської Академії УПЦ КП; Кудряченко А.В. – директор Інституту всесвітньої історії НАН України, д.політ.н.; Олів'є Ведрін – керівник Аналітичного центру «Континентальний університет» (Франція); Титарчук О.Г. – член правління Благодійного фонду «Ініціатива з дослідження східноєвропейської безпеки», доктор філософіі, а також партнери КиМУ - МАН м. Києва – Курлова З.О. – керівник відділення наук про Землю, 20 вчителів Гімназії №136 м. Києва на чолі з директором Головко Н.І.

У виступах гостей знайшли відображення перспективи України при вступі до ЄС, значення консенсусу політичних сил та суспільства, "плюси" членства в ЄС, аналіз стану та існуючих проблем для впровадження Угоди про Асоціацію з ЄС, місце України в європейській континентальній безпеці, залучення європейського досвіду в різні сфери нашої країни, дорожньої карти входження України в європейський культурно-цивілізаційний простір.

У своїх виступах професор Мартиненко С.М. (д.пед.н.), Курлова З.О. (МАН м. Києва) та Головко Н.І. (Гімназія №136) підкреслили важливість упровадження інноваційних підходів у професійному становленні фахівців, зокрема майбутніх журналістів, сприяння професійному самовизначенню молоді, її залученню до наукових досліджень.

Вітаючи учасників конференції, президент Київського міжнародного університету професор Хачатурян Х.В. зазначив, що глобалізація світової економіки пред'являє і нові вимоги до якості підготовки фахівців, якості освітніх програм, необхідності модернізації національної системи вищої освіти, надав інформацію щодо досвіду, який має Університет як активний учасник міжнародних проектів Темпус та Еразмус+, висловив упевненість, що конференція стане платформою обговорення, аналізу існуючих проблем у формуванні європейських стандартів і цінностей як стратегічного напрямку нашої держави.

Модератор конференції професор Некряч А.І. інформувала про привітання учасникам конференції, які надійшли від університетів – партнерів, зокрема Кабульського політехнічного університету та вітання-виступ он-лайн – пана Анрі Малосса (Франція) – засновника Європейської Асоціації малого та середнього бізнесу при Парламенті ЄС - “Українські цінності” (“The Ukrainian Values”).

Пленарному засіданню конференції передувала робота 13-и секцій і 4 підсекцій, у яких взяли участь 174 науковці. Інформацію про підсумки та аналіз роботи секційних засідань конференції представив на пленарному засіданні доцент Ярошенко Р.В., к.філол.н., з презентаційним супроводом.

Конференція закінчилася ухваленням резолюції, зокрема:
"…Ми, учасники ХХІІІ Міжнародної науково-практичної конференції, зважаючи, що європейський вибір для нашої держави є пріоритетним в умовах геополітичного протиборства та суперництва, засвідчуємо, що формування європейських цінностей і стандартів, безпекового простору є актуальним і доцільним. У цьому контексті наша позиція така: міжнародні конфлікти мають розв’язуватися виключно політико-правовими засобами, мультинаправленою дипломатією згідно з принципами і нормами міжнародного права. Внутрішня політика нашої держави повинна бути спрямована в напрямі реалізації соціальних реформ, владних інститутів, які б давали відчутний результат українцям, поліпшили їхній рівень життя, безпеку. Центральні та місцеві гілки влади, органи місцевого самоврядування, еліта - загальнонаціональна та місцева - мають зупинити поширення негативних явищ, пов’язаних із корупцією, хабарництвом. Влада повинна бути відкритішою, доступнішою для власного народу, оскільки саме він є джерелом влади, суб’єктом влади, а не об’єктом впливу. Усі ці цінності та встановлені норми варто формувати в сучасної молоді ще зі школи, а у вищих навчальних закладах вони повинні не лише закріпитись, але й розширитися за змістом.
Науково-педагогічні працівники Київського міжнародного університету вважають своїм обов`язком оволодіти інноваційними механізмами набуття і передачі знань молодому поколінню, виховувати його в дусі патріотизму, поваги і гордості до Батьківщини, готовності захищати її суверенітет і територіальну цілісність, ставати професіоналами у своїй справі. А концепція Нової української школи повинна закласти ґрунтовні підвалини для формування цінностей і компетентностей, які в подальшому повинні закріпитись у Вищих навчальних закладах. Тому співробітництво зі школами, ліцеями, гімназіями є пріоритетним напрямом для Університету…"