Презентаційна лекція віце-президента Національної Спілки архітекторів України, кандидата архітектури Буравченко С.Г.

22.10.2020

На запрошення завідувача кафедри будівництва та архітектури Октябрини Володимирівни Чемакіної та декана факультету Михайла Васильовича Бутика лекцію на тему «Проблеми і методи регулювання архітектурного образу історичних міст, що розвиваються (на прикладі зарубіжних країн і Києва)» прочитав Буравченко Сергій Григорович — професор кафедри архітектури ФАБД, кандидат архітектури, Лауреат Державної премії України в галузі архітектури, член-кореспондент Української академії архітектури, автор книг, брошур, 70 наукових, публіцистичних і популярних статей з проблем архітектури, близько 40 архітектурних проектів (серед них реалізовано 28), член правління Національної спілки архітекторів України.

Після короткого історичного екскурсу лектор навів приклади нових архітектурних об’єктів м.Києва, провів аналогію із сучасною забудовою у містах різних країн світу, стилістикою, композиційними прийомами та акцентами у сучасній архітектурі. Сергій Григорович закцентував увагу на завданнях, що стоять перед новим поколінням архітекторів-містобудівельників, вирішення яких сприятиме поліпшенню та збереженню існуючого історичного силуету міста. Студентів особливо зацікавили приклади споруд, які стали «візитівками» найвідоміших міст світу: Сіднейський оперний театр, Ейфелева Вежа, Емпайр-стейт-білдінг, Бурж-ель-Араб, Саграда Фамілія. Дуже корисною була інформація про сучасні методики в архітектурі, впровадження новітніх енергоощадних матеріалів і збереження стилістики під час забудови історичних районів.

Після лекції відбулося жваве обговорення в форматі питання-відповідь.