Відкрита лекція з кандидатом архітектури Буравченком Сергієм Григоровичем

22.10.2020

22 жовтня 2020 року на факультеті будівництва та архітектури КиМУ відбулася чергова відкрита лекція для студентів 1 курсу напряму підготовки «Архітектура та містобудування».

На запрошення завідувача кафедри будівництва та архітектури Октябрини Володимирівни Чемакіної, та декана факультету Михайла Васильовича Бутика лекцію на тему «Проблеми і методи регулювання архітектурного образу історичних міст, що розвиваються (на прикладі зарубіжних країн і Києва)» прочитав професор кафедри архітектури ФАБД, кандидат архітектури, Лауреат Державної премії України в галузі архітектури Буравченко Сергій Григорович.

Після короткого історичного екскурсу лектор навів приклади нових архітектурних об’єктів міста Києва та провів аналогію із сучасною забудовою у містах різних країнах світу, стилістикою, композиційними прийомами та акцентами у сучасній архітектурі. Сергій Григорович акцентував увагу на завданнях, що стоять перед новим поколінням архітекторів-містобудівельників і вирішення яких сприятиме покращенню та збереженню існуючого історичного силуету міста. Особливо студентів зацікавили приклади споруд, які стали «візитівками» найвідоміших міст світу: Сіднейський оперний театр, Ейфелева Вежа, Емпайр-стейт-білдінг, Бурж-ель-Араб, Саграда Фамілія. Дуже корисною була інформація щодо сучасних методик в архітектурі, впровадження новітніх енергоощадних матеріалів та збереження стилістики при забудові історичних районів.

На завершення лекції Сергій Григорович відповів на всі запитання, які виникли у першокурсників, а ті, в свою чергу, подякували архітектору за дуже цікаву та пізнавальну лекцію.

Щиро вдячні Сергію Григоровичу за співпрацю та вклад в професійне становлення особистості першокурсників-архітекторів Київського міжнародного університету!