Презентаційна лекція кандидата архітектури, доцента НАОМА Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука О.В. Кравченко

15.10.2020

На запрошення завідувача кафедри будівництва та архітектури КиМУ Чемакіної О.В. кандидат архітектури Кравченко Олег Вадимович провів лекцію зі студентами факультету будівництва та архітектури на тему: «Символіка архітектурних споруд у геральдиці України».

Олег Вадимович Кравченко — кандидат архітектури, доцент кафедри графічного дизайну Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, член Спілки дизайнерів України, дійсний член «Української академії геральдики, товарного знаку і логотипу», член «Українського наукового товариства краєзнавства, геральдики та фалеристики». Творчий доробок дизайнера-практика нараховує понад 120 фірмових знаків і логотипів, 25 гербів і емблем, близько 30 відзнак і медалей, понад 50 оформлених друкованих видань і книг.

Геральдична символіка постійно оточує нас у повсякденному житті — державний герб і прапор, логотипи відомих брендів, емблеми спортивних команд тощо.

Про такі зображення і закони їх створення, символіку та геральдику йшлося на високопрофесійній і цікавій презентаційній лекції О.В. Кравченка, який розповів, що на практиці процес створення родового герба потребує занурення автора в історію роду, вивчення родоводу, професійної та громадської діяльності представників роду, їхніх досягнень і статусів, традицій і легенд, вподобань, місця проживання, навіть знаків зодіаку, адже — це процес пізнавальний, творчий, повчальний і технічний.

Лектор зазначив, що серед різноманітних зображень на гербах найчастіше використовують зображення архітектурних споруд — вежі, брами, фортеці, храми, церкви, каплички, млини, вітряки, маяки тощо, як нині існуючі, так і назавжди втрачені. Автор торкнувся також особливостей створення геральдичних знаків у контексті традицій української історії та культури.

Лекцію вдало доповнили відеоматеріали із систематизацією символів, гербових фігур, геральдичних знаків, кольорів. Було представлено експозицію зображень логотипів, емблем, товарних знаків, гербів, нагород, створених О. Кравченком.

08 06/2021
22 05/2021