Презентаційна лекція Голови Архітектурної палати України кандидата архітектури О.П. Чижевського

14.10.2020

На запрошення завідувача кафедри будівництва та архітектури Октябрини Володимирівни Чемакіної, декана факультету Михайла Васильовича Бутика лекцію на тему: «Розроблення генеральних планів населених пунктів» провів Чижевський Олександр Павлович, Голова Архітектурної палати Національної Спілки архітекторів України, Заслужений архітектор України, кандидат архітектури, лауреат Державної премії України, дійсний член Української академії архітектури.

Лектор студентам повідомив, що генеральний план – це найбільш важливий і принциповий документ про розвиток населеного пункту, визначення меж і функціонального призначення земельних ділянок. Виключно після затвердження генплану можливе використання земель за новим функціональним призначенням. Якщо схема планування території це концептуальний погляд на розвиток міста або села, то генплан отримує силу закону і виконання його регламентів є обов'язковим на період терміну його дії. Генплан ураховує не тільки побажання інвесторів щодо економічного розвитку населеного пункту і окремих його районів, але в ньому розраховується площа районів житлової, промислової, комерційної, забудови, інженерна і соціальна інфраструктура, необхідна для функціонування, сталого та гармонійного розвитку поселення, враховуються також сучасні соціальні та екологічні стандарти. До соціальних стандартів, для виконання яких резервуються відповідні території, належать будівлі культурного та побутового обслуговування, освітні заклади (ЗСО, дошкільні заклади), приміщення та будівлі медичного обслуговування, комунальні об'єкти, що гарантують необхідний санітарний режим у населеному пункті та відповідають сучасним стандартам екологічної безпеки.

Після лекції відбулося жваве обговорення в форматі питання-відповідь.

08 06/2021
22 05/2021