ХХІІІ Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів та студентів у КиМУ

18.04.2018

18 квітня 2018 року в Київському міжнародному університеті відбулася ХХІІІ Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів та студентів: «Європейська інтеграція України в контексті освітньої та молодіжної політики» за участю Інституту модернізації змісту освіти МОН України, Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя, Малої академії наук м. Києва, учасниками якої стали студенти та аспіранти університету, Коледжу та старшокласники Ліцею КиМУ.

Організатори: науковий відділ - професор Некряч А.І. (д.політ.н., проректор з наукової роботи), студентське наукове товариство – голова Алексанян В.І. (викладач).

У конференції взяли участь почесні гості:
Протоієрей Віталій Клос – доктор церковно-історичних наук, професор Київської Православної Богословської Академії УПЦ Київського Патріархату; Пан Холбобоєв Ф.С. – Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Таджикистан в Україні; Олів’є Ведрін – керівник Аналітичного центру «Континентальний університет», почесний професор Київського міжнародного університету (Франція); Джейсон Смарт – американський політтехнолог і політичний експерт, директор недержавної організації «За вільну Україну»; Річард Герц – консультант Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) з питань співпраць і залучення молоді для проекту Ю-Репорт; Зарубінський О.О. – к.і.н., професор політології, український політик і громадський діяч, народний депутат України 4 скликань, директор консалтингової компанії.

Відкриваючи конференцію, президент Київського міжнародного університету професор Хачатурян Х.В. акцентував увагу на актуальність тематичних напрямів заходу та висловив запевнення в тому, що конференція стане демонстрацією готовності молодих українців зробити все, щоб Україна стала цивілізованою, демократичною і правовою державою в реальних вимірах сьогодення. За наполегливість і старанність у навчальній і науковій роботі Хачатур Володимирович вручив грамоти кращим молодим науковцям КиМУ та Коледжу КиМУ.

Учасників конференції привітали почесні гості, підкресливши у своїх виступах: "...інтеграційний курс України можливий лише завдяки активній участі молоді, яка себе позитивно показала під час Майдану Гідності, готовність до жертовності в ім'я перемоги добра над злом" (Протоієрей Віталій Клос); "…важливість ефективності реальної європейської політики в Україні стосовно своїх громадян, адже європейський вибір - це не є лозунгом, а це має бути реальною політикою" (Зарубінський О.О.); …саме освіта є рушійною силою європейської інтеграції, навчання і робота молоді за кордоном збагачує її практичним досвідом, який дає можливість успішно його використовувати в своїй країні, а саме перед молоддю цей процес відкриває нові перспективи, тому молодіжна активність сьогодні є важливим складником процесу інтеграції" (Олів'є Ведрін, Джейсон Смарт, Річард Герц). Надзвичайний і Повноважний Посол Таджикистану Пан Холбобоєв Ф.С. поділився досвідом молодіжного руху в Таджикистані, досягненнями яким сьогодні країна гордиться.

Тиждень від 10 до 16 березня 2018 року став тижнем науки в КиМУ, під час якого працювали 13 наукових секцій, 168 студентів представили своє бачення умов трансформації світогляду сучасної молоді, завдань і пріоритетів державної молодіжної політики, питань реформування правової системи країни, удосконалення моделі інвестиційно-інноваційного розвитку української економіки, мовної політики України та ін.

Модератор конференції, професор Некряч А.І., презентувала вітання молодим науковцям, які Київський міжнародний університет отримав від Інституту модернізаціі змісту освіти МОН, партнерів: Ніжинського державного університету ім. М.Гоголя, МАН м. Києва, зарубіжних партнерів: Вищої Школи Бізнесу в Домбровій Гурнічій, Верхньосілезької Вищої Школи Торгівлі ім. В. Корфантего (Польща), Кабульського політехнічного університету (Афганістан).

Уперше в практиці проведення міжнародних студентських конференцій було започатковано студентський мовний блок, присвячений мові як засобу спілкування, як запоруку успішних партнерських відносин з країнами-членами ЄС і Північноатлантичним Альянсом. Студенти спеціальностей «міжнародне право», «філологія, переклад» презентували такі мови: українську (Євроатлантична інтеграція України: ризики, стандарти, перспективи, Бєлкіна К.), англійську (“America from neutrality to the world leadership”, Томсон О. та Бєлкіна К.), німецьку (Modal-verstärkende Partikeln doch, den, schon, mal im gesprochenen Deutschund Besonderheiten ihrer Übersetzung”, Галстян А., Хромець А.), французьку (“L’histoire de l’adhésion de L’Ukraine au Conseil de l’Europe”, Боладжи Рут, Аврам Тайя), іспанську (España – Es un mercado potencial de consumo para los productos Ucranianos”, Подоляка М., Фурман Д.) та польську (“Stosunki Ukrainsko - Polski”, Дячина А., Завидович В.).

Закінчилася конференція прийняттям проекту резолюції, в якому було підтримано зовнішньополітичний курс України на інтеграцію та співпрацю зі світовою спільнотою, європейськими інституціями в формуванні такого безпекового простору, який би захистив суверенітет і територіальну цілісність України. Саме це є стратегічним завданням сучасної молоді, аби забезпечити собі стабільне й мирне життя у власній країні.

Водночас, учасники зазначили, що внутрішня політика нашої держави повинна бути спрямована на реалізацію соціальних та правових реформ, стати відкритішою, сприяти поінформованості громадян, проведенню позитивних змін у підходах до освітньої та молодіжної політики, зупиненню негативних явищ, пов‘язаних з корупцією і хабарництвом.

Виступи студентів на секціях і пленарному засіданні, а також ухвалений проект резолюції будуть опубліковані в збірнику наукових праць «Молодий будівничий України.

Хід роботи секцій і конференції висвітлювали журналісти газети «Постскриптум плюс» і телепрограми «Студентський квиток».