Відвідування студентами виставки фіналу конкурсу на кращий проект НСАУ

07.10.2020

Студенти I курсу денної форми навчання факультету будівництва та архітектури КиМУ відвідали виставку фіналу конкурсу на кращий проект, який був проведений Національною спілкою архітекторів України. З експозицією конкурсних робіт студентів ознайомив Президент НСАУ Гусаков Володимир Миколайович — архітектор, кандидат архітектури, заслужений архітектор України, лауреат Державної премії України в галузі архітектури, дійсний член Української академії архітектури.

Володимир Миколайович розповів, що організатором огляду-конкурсу "Премія НСАУ" є Національна спілка архітекторів України. Огляди-конкурси проводяться за підтримки державних, громадських і комерційних установ та організацій. З 2012 року "Премія НСАУ" проходить за підтримки Міжнародної спілки архітекторів (UIA).

Для підготовки і проведення огляду-конкурсу «Премія НСАУ» щорічно створюється виконавчий орган — оргкомітет, який формується з відомих в Україні архітекторів — членів НСАУ. Окремо створюється оргкомітет огляду-конкурсу "IHTEP'YEAR", у який входять представники НСАУ, організатори конкурсу, відомі світові архітектори та дизайнери інтер'єру, а також лауреати минулорічного конкурсу.

Оргкомітет формує склад журі обох оглядів-конкурсів і здійснюють практичні дії щодо його підготовки і проведення, зокрема: інформування архітекторів зі всіх областей України про їх проведення, просування інформації в ЗМІ, розміщення інформації в мережі інтернет, збір і реєстрацію робіт, підготовку, монтаж і демонтаж експозиції, а також внесення змін і доповнень до "Положень".

Підведенням підсумків оглядів-конкурсів стало присудження призів «Премії НСАУ». Нагородами удостоюються в галузях містобудування, архітектури та інтер'єрів. Окрім призів НСАУ, за рішенням журі можуть вручатися призи та нагороди від організаторів, партнерів і спонсорів.

Відбулося жваве обговорення поданих на конкурс проєктів.