Участь кафедри будівництва та архітектури в міжнародній дискусії

08.11.2022

В Університеті Джорджа Вашингтона 08 листопада 2022 року відбувся круглий стіл “Повоєнна відбудова Донбасу на засадах культури і спадщини”, присвячений відкриттю виставки плакатів "Праця, виснаження та успіх: корпоративні міста Донбасу", яка представляє часопис Донбасу через історію монофункціональних промислових міст.  Співорганізаторами виступили  Центр міської історії (м. Львів) і Канадський інститут українських студій (м. Едмонтон).

Під час заходу учасники  з Німеччини, Великої Британії, США, Канади, України обговорили існуючий український досвід відбудови, недоліки та переваги проєктів міжнародної допомоги, а також роль культурної спадщини та колективної пам'яті в стратегіях реінтеграції. Дискусія відбулася в онлайн та офлайн форматах.

У міжнародному дискусі Університет репрезентувала кандидат архітектури  Октябрина Чемакіна.  Проблеми, яким присвячена її наукова робота, та проєкти аспірантів стосуються містобудівного використання та візуального сприйняття територій Донбасу, які зазнали руйнацій: кар'єрів, териконів, відвалів, тобто усього того, що створює неповторний образ місцевих районів, є самобутнім уявленням міського середовища і культурною складовою вугледобувних регіонів. Окрім того, наукова робота стосується проблем озеленення зруйнованих територій як складових міських схем озеленення, забудови порушених територій та використання їх для поліпшення соціального клімату міста шляхом створення місць відпочинку, розваг, розміщення комунальних і транспортних підприємств.

Під час дискусії сформувалися певні питання щодо відбудови після 2022 року, недоліків проєктів міжнародної допомоги, можливості залучення місцевих ініціатив, зосереджуваних на інституційній розбудові, врахування культурної спадщини та колективної пам'яті у процесі розроблення стратегії реінтеграції та післявоєнної відбудови, використання середовища монопромислових  міст Донбасу для визначення регіональної ідентичності та опрацювання історичної пам'яті. Ці питання обов’язково знайдуть свої відповіді у науковій роботі та проєктах  кафедри будівництва та архітектури!