День української писемності та мови

09.11.2022

09 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови, який було започатковано в 1997 році Указом президента України. Свято було присвячене пам’яті київського літописця, монаха Києво-Печерського монастиря Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.

Науково-педагогічний склад Медичного інституту долучився також до цієї визначної дати, організувавши семінар на тему: «Геній тендітної незламності – Леся Українка», активними учасниками якого стали студенти V курсу спеціальності «Медицина».

Модератори заходу: директор ННМІ, професор, Заслужений лікар України Кризина Н.П., завідувач кафедри загальної медицини доцент Гірін Л.В., завідувач кафедри клінічних дисциплін та медсестринства, професор Дроздова І.В.

Творчість Лесі Українки має велике значення у розвитку української та світової культури. Могутній талант, відданий служінню народові, глибоке занурення у найважливіші питання доби, висока професійна культура – все це допомогло стати Лесі Українці найвидатнішою поетесою світу! Усе життя вона щоденно творила для майбутньої справедливої та вільної України, освітлюючи своєю творчістю і біографією наше сьогодні, викликаючи у своїх земляків і громадян усього світу повагу і почуття щастя від того, що існують такі, як вона, творці та люди.

Присутні з захопленням слухали інформацію, декламували вірші, ставили запитання, ділилися знаннями про творчість поетеси. Проведення подібних заходів є важливим і корисним для студентів, сприяє розвитку патріотизму та гордості за українську культуру і державу.