Зустріч студентів і викладачів факультету будівництва та архітектури «ВІМ в Україні та світі»

22.02.2023

22 лютого 2023 року в форматі онлайн було проведено зустріч здобувачів освіти і педагогічних працівників факультету будівництва та архітектури з директором компанії «ASKansulting» (офіційного постачальника рішень Autodesk) Олександром Канівцем, організована за сприяння факультету наземних споруд і аеродромів Національного авіаційного університету.

Модератор: Гнатюк Лілія Романівна – канд. арх., доцент кафедри будівництва та архітектури КиМУ.

На заході були присутні декан факультету будівництва та архітектури Бутик Михайло Васильович, завідувач кафедри будівництва та архітектури Вакулін Руслан Миколайович, викладач дисципліни «Основи ВІМ технологій в проєктуванні» Нещадим Владислав Олегович і студенти I–IV курсів спеціальностей «Будівництво та цивільна інженерія», «Архітектура і містобудування». До зустрічі долучилися також випускники – бакалаври з будівництва та цивільної інженерії – Степаненко Микола і Скакодуб Богдан, які продовжують здобувати освіту за ступенем «магістр» у Національному авіаційному університеті.

Впродовж спілкування Олександр Канівець ознайомив присутніх із сучасним станом ВІМ-технологій в Україні та світі, зазначив, що вони є сучасними методиками конструювання будівель, які передбачають комплексне оброблення архітектурно–конструкторської, технологічної, економічної інформації про об’єкт у процесі його проєктування.

Підбиваючи підсумки, було встановлено, що ВІМ-технології вдосконалять українське будівництво, дадуть змогу підвищити рівень розвитку будівельної галузі,  якості контролю будівельних робіт і сприятимуть реалізації в країні нових сучасних проєктів.

Зустріч відбулася у відкритій та конструктивній атмосфері. Учасники проаналізували на реальних прикладах застосування сучасних методик проєктування будівель. Майбутні будівельники та архітектори зможуть використати ці знання як у процесі навчання, так і в подальшій професійній діяльності у повоєнному відновленні України.