Аудіовізуальне мистецтво та виробництво

Термін навчання
  • бакалавр - 3 роки 10 місяців
Форма навчання
  • денна
  • заочна (дистанцiйна)

Випускова кафедра - кафедра аудіовізуального мистецтва та виробництва.


Освітній процес

Перелік компонент освітньо-професійної програми

Дисципліни циклу загальної підготовки (анотації):


Дисципліни циклу професійної підготовки (анотації):


Вибіркові дисципліни (анотації):

Освітній процес проводиться в спеціалізованих аудиторіях та акторських майстернях.

В освітньому процесі широко застосовуються можливості навчально-виробничої телестудії та звукової студії КиМУ:

  • практичні заняття з «Майстерності диктора і ведучого телепрограм», «Майстерності актора», «Кінотелережисури», «Операторські майстерності», «Монтажу»
  • підготовка під керівництвом досвідчених фахівців навчальних, курсових й дипломних робіт у спеціально обладнаних зйомочних павільйонах, комп’ютерних монтажних
  • заняття з акторської майстерності в спеціально обладнаних репетиційних аудиторіях
  • випуск програми «Студентський квиток», що транслюються на телеканалах України

Після повного курсу навчання фахівець з аудіовізуального мистецтва та виробництва може займати первинні посади:

  • Режисера кіно і телебачення
  • Звукорежисера
  • Звукооператора
  • Асистента режисера
  • Оператора кіно і телебачення
  • Асистента оператора
  • Режисера монтажу
  • Сценариста
  • Шоураннера

Практична підготовка

Практична підготовка студентів Навчально-наукового інституту охоплює низку видавництв редакцій газет і журналів, провідних PR-агенцій, телеканалів, продакшн-студій, є складовою освітнього процесу і допомагає студентам закріпити теоретичні знання, поглибити практичні навички та отримати досвід у межах майбутньої спеціальності.

Базами практичної підготовки студентів Навчально-наукового інституту є:

  • ТОВ «Кінокомпанія Гагарін Медіа»
  • Перша Національна Школа Телебачення
  • Телеканал ICTV
  • Новий канал
  • ТОВ «Волна Фільм»
  • Навчальна телестудія КиМУ
  • КП «Міська ТРК «Славутич»
  • ТОВ «Президент фільм Україна»
  • ГО «Союз молодих кінематографістів України»
  • Київська державна телерадіокомпанія «Центральний канал»
  • ТОВ «5 канал ТВ»

Позааудиторна діяльність (майстер-класи, гостьові зустрічі, семінари та ін)

Окрім лекційних, семінарських та практичних занять, постійною формою навчальної роботи у Навчально-науковому інституті є  проведення майстер-класів провідних журналістів, режисерів, телеведучих, акторів, сценаристів та митців України і закордону, зокрема:

  • Валерій Чигляєв– український актор театру та кіно, гуморист, шоумен, продюсер, режисер, Народний артист України
  • Ольга Туній– прессекретарка Голови Верховної Ради України (дистанційно, платформі ZOOM)
  • Руслан Шадиєв– продюсер розважальних шоу Нового каналу («Хто проти блондинок», «Суперінтуїція» «Вар’яти» та ін.)
  • Олег Сенцов– український режисер, сценарист, письменник, громадський діяч
  • Роман Сущенко– журналіст, кореспондент Національного інформаційного агентства Укрінформ
  • Андрій Дубчак– військовий кореспондент, фотограф «Радіо Свобода»
  • Вікторія Лезіна– генеральний продюсер «1+1 Продакшн»
  • Андрій Музика– головний режисер телевізійних розважальних шоу «Голос», «Голос. Діти», «Танці з зірками»
  • Юля Карпова– радіоведуча, ведуча ранкового розважального щоу Happy Ранок, радіостанція «Хіт FM»
  • Валентин Щербачов– спортивний журналіст, коментатор, засновник Національного Реєстру Рекордів України, Всесвітньої української спортивної агенції, голова Клубу незвичайних рекордсменів, заслужений журналіст України
  • Григорій Жигалов- журналіст інформаційної служби «Радіо Свобода», кореспондент програми «ТСН» (канал 1+1) у 2008–2015 роках
  • Тетяна Висоцька– телеведуча інформаційно-аналітичної програми «Вікна» (канал «СТБ»)
  • Кирило Круторогов– спортивний журналіст, коментатор телеканалів «Футбол 1», «Футбол 2», «ТРК Україна», радіоведучий програми «Про футбол» на радіо Kiss FM
  • Крістофер Касс (Christofer Cass)- американський режисер та актор, викладач Нью-Йоркської кіноакадемії у м. Лос-Анджелес (Каліфорнія, США)
  • Олена Скачко- головний редактор журналу «Единственная» у 2000–2017 роках, письменниця
  • Руслан Кухарчук- президент Асоціації журналістів і видавців «Новомедіа», редактор, медіа-менеджер і громадський діяч
  • Олена Федорова– член Національної спілки журналістів України та Латвійської асоціації PR-фахівців (LASAP), засновник Школи сучасних комунікацій Taktika
  • Ольга Погинайко– замісник директора незалежного видавництва «Смолоскип», директор книгарні «Смолоскип»
  • Олександр Джусупов- журналіст, ведучий «Нового каналу»
  • Валерій Іваненко- генеральний директор телеканалу «5-й канал»
  • Джефф Віналл (Jeff Vinall)- американський режисер та сценарист
  • Вадим Кастеллі- український режисер
  • Дмитро Томашпольський- кінорежисер, лауреат державної кінопремії ім. О.П.Довженка, лауреат Премії Української Академії кіномистецтва «Золота дзиґа»
  • Жан Новосельцев- журналіст телеканалу «1+1»
  • Тетяна Мельниченко– журналіст «Радіолюкс»
  • Девід Горсі (David Horsey)- відомий американський журналіст, політичний карикатурист і колумніст, дворазовий лауреат Пулітцерівської премії
  • Ігор Никитюк– заступник керівника управління офіційними сайтами Адміністрації Президента України

Cтудентські досягнення

Міжнародний арт-фестиваль пластичного мистецтва "Без зайвих слів / Extra words" (травень 2019):

  • Влада Мильникова – І місце у номінації "Найкраще звукове рішення" за арт хорорр постановку у темряві "Вій"

ХІІ Всеукраїнський ІХ Міжнародний фестиваль «Молоде телебачення» ім. В. Чубасова» (травень 2018):

  • Євгеній Гаврик– Гран-Прі, спеціальний приз імені Андрія Бенкендорфа, номінація «Краща режисерська відеоробота» - художній короткометражний фільм «Колекціонер»
  • Тетяна Василів– Диплом І-го ступеня в номінації «Анімаційна відеоробота» - мультфільм
  • Софія Половенко– Диплом III-го ступеня в номінації «Студентська відеоробота» - "Smart robots"
  • Вікторія Бишовець– Диплом ІІ-го ступеня в номінації «Постановочна відеоробота» «Безвідповідальна відповідальність» - екранізація монолога Євгенії «А зори здесь тихие»

Міжнародний арт-фестиваль пластичного мистецтва "Без зайвих слів / Extra words" (травень 2018):

  • Тетяна Василів – І місце у номінації "Анімаційне кіно" - "Фруктова симфонія"
  • Костянтин Петроченко – І місце у номінації "Акторська пластика в кіно" за анімаційний фільм "Фруктова симфонія"

ХІ Всеукраїнський і VII міжнародний фестиваль «Молоде телебачення» ім. В.Л. Чубасова (травень 2017):

  • Володимир Паляниця– I місце за публіцистичний документальний фільм "Голос"
  • Марія Компанець– фільм "Янгол" ІІ місце за роботу режисера з актором (режисерську роботу) у номінації короткометражний художній фільм
  • Анрій Салеомон– програма "Художник UA" за творче рішення, спеціальний диплом журі
  • Наталія Кудрик– короткометражний художній фільм "Навіки твій" (за сучасне прочитання твору), спеціальний диплом журі
  • Олександра Башкатова– за фільм "Чого я хочу" - краща роль у студентській постановчій відеороботі, спеціальний диплом журі

Каннський кінофестиваль (травень 2016):

  • Андрій Кучмій, Володимир Паляниця – Номінація «Short Film Corner» - фільм "Орієнтир»

І Всеукраїнський студентський фестиваль «Через терни до зірок» (грудень 2015):

  • Пламадяло Катерина– І місце в номінації «Краща телевізійна програма» - відеоробота «Через терни до зірок»
  • Компанець Марія– І місце в номінації «Кращий короткометражний фільм» - ігровий короткометражний фільм «Янгол»