Зустріч, майстер-клас українського журналіста Романа Сущенка

10.10.2019

10 жовтня 2019 року в Київському міжнародному університеті відбувся майстер-клас відомого українського журналіста Романа Сущенка, у якому взяли участь студенти 1 - 3-х курсів спеціальностей «журналістика», «аудіовізуальне мистецтво та виробництво», «право» і «міжнародні відносини».

Організатори – доцент Самойлов О.Ф. (канд.іст.наук, директор Інституту журналістики, кіно і телебачення), професор Дерюгін В.І. (заступник директора інституту).

Додаткова інформація:

• Роман Сущенко з 2002 року працював в Укрінформі, з 2010 року – власним кореспондентом у Франції, має багаторічну бездоганну репутацію, український політв'язень, що був незаконно заарештований та утримуваний в РФ з 30 вересня 2016 до 7 вересня 2019 р.

Під час спілкування зі студентами Роман Володимирович поділився своїм багаторічним досвідом журналістської роботи, як в Україні, так і за кордоном. Специфіка роботи на телеканалах, підготовка до фоторепортажу, до взяття інтерв'ю, важливість фахового підходу до висвітлення подій та їх переваги в роботі журналіста, інформаційна робота – все це викликало інтерес студентів. Інформуючи про специфіку роботи за кордоном, зокрема у Франції, гість ознайомив студентів з правилами відкриття і офіційного оформлення корпункту в іншій країні, отримання акредитації, володіння мовою країни, уміння тримати руку на часі, використовувати публіцистичні матеріал та ін.

Студенти з задоволенням спілкувались з Романом Сущенко, зокрема цікавились його планами на майбутнє, чи не планує він перейти у політику після звільнення з полону; якими були його почуття, коли він отримав інформацію про звільнення; для кращого розуміння політичної ситуації в країні та світі, які українські джерела він міг би порекомендувати для ознайомлення; шляхи пошуку роботи молодими фахівцями, які на Вашу думку найкращі та ін.

Наприкінці зустрічі студенти подякували пану Р. Сущенко за цікавий і корисний майстер-клас, вручили квіти.

Хід зустрічі висвітлювали журналісти телепрограми «Студентський квиток» КиМУ.