Участь студентів КиМУ в обговоренні концепції зовнішньої політики України

07.10.2019

7 жовтня 2019 року студенти (3-4 курси) Київського міжнародного університету спеціальності «міжнародні відносини» на чолі з доцентом Крупенею І.М. (канд.політ.наук., завідувач кафедри міжнародних відносин та туризму) взяли участь в обговоренні концепції зовнішньої політики України по відношенню до країн Північної та Західної Європи, країн Європейського Середземномор'я, Балканського регіону та регіону Центрально-Східної Європи та Балтики, ставши учасниками круглого столу, організованого Інститутом зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України, Представництвом Фонду Фрідріха Еберта у м. Києві (FES-Ukraine) та UA: Ukraine Analytica.

Тема круглого столу: «Європейська стратегія України: односторонні та багатосторонні відносини як інструмент досягнення зовнішньополітичних цілей України».

Мета заходу — експертне обговорення та апробація попередньо проведеного аналізу поточного стану двосторонніх відносин і багатосторонніх форматів співпраці України з державами Європи та пропозицій щодо способів досягнення Україною зовнішньополітичних цілей на цьому напрямку.

В обговоренні прийняли участь експерти:

• Сергій Корсунський - модератор, директор Дипломатичної академії України iмені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ України;
  • Марія Коваль - проектний координатор Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусії.

Круглий стіл допоміг студентам і учасникам дискусії дізнатись про стан, сутність, перспективи розвитку багатосторонніх відносин України по відношенню до країн Північної та Західної Європи, країн Європейського Середземномор'я, Балканського регіону та регіону Центрально-Східної Європи та Балтики зрозуміти які чинники впливають на стан двосторонніх відносин, а також шляхи налагодження перспектив співробітництва в різних сферах, важливість для України залучення іноземних капіталовкладень в різні сфери діяльності, а також імпорту та експорту товарів.