Екскурсія студентів-правників до козацького селища «Мамаєва слобода»

09.10.2019

З метою популяризації, відродження самобутніх народних традицій, звичаїв, обрядів, забутих трудових навичок та ремесел, а також з нагоди святкування Дня юриста 9 жовтня 2019 року студенти-правники (спеціальність «Право», «Міжнародне право») та викладачі (зав. кафедри теоретичних та приватноправових дисциплін к.ю.н. Сапарова А.О., к.ю.н., доцент Ткаченко О.В.) Навчально-наукового юридичного інституту Київського міжнародного університету на чолі з директором к.ю.н., доцентом Панфіловою Ю.М. відвідали куточок живої історії в Києві, козацьке селище «Мамаєва Слобода».

Музей «Мамаєва Слобода» - просвітницький музей просто неба з відтвореним архітектурним ансамблем Наддніпрянщини XVIII сторіччя, побудований за сім кілометрів від вулиці Хрещатик довкруги історичного урочища, в якому бере початок легендарна річка Либідь. В козацькому селі знаходиться понад 98 об'єктів, що відтворюють українське село козацької доби, максимально наближеного до свого первісного призначення, для популяризації та відродження самобутніх народних традицій, звичаїв, обрядів, забутих трудових навичок та ремесел.

Студенти мали можливість зустрітись із козаками-сердюками, ознайомитись із сигнально-димовою спорудою, оглянути єдину козацьку церкву, інтер'єри українських хат, у яких розміщались солом'яні чудо-дідухи - символи предків, урожаїв, а також вироби різьблення із дерева, яким славились стародавні слов'яни.

Мамаєва слобода, як повноцінний етнографічний парк, допомагає відчути українську традицію у всій її повноті. Після екскурсії студенти змогли поласувати смачною козацькою кашею та покататись на великій гойдалці.

Дендропарк не залишив студентів байдужими, тому своє позитивне враження та щиру подяку вони висловили у книзі відгуків та побажань. Пропонуємо всім бажаючим відвідати козацьке селище «Мамаєва Слобода» - місце, де панує дух наших славних пращурів.