Майстер-клас прессекретарки Голови Верховної Ради України Ольги Туній

08.12.2020

8 грудня 2020 року прессекретарка Голови Верховної Ради України Ольга Туній зустрілась на платформі ZOOM зі студентами другого курсу ННІ журналістики, кіно і телебачення Київського міжнародного університету і студентами третього курсу Коледжу КиМУ, які опановують журналістику. Організатор зустрічі – голова ЦК з журналістики та аудіовізуального мистецтва, доцент кафедри соціальних комунікацій Валентина Козак.

Уже на початку майстер-класу стало зрозуміло, що найближча година мине на дружній хвилі, з порадами і цікавими історіями гості. Ольга Туній охоче пояснила студентам як і чому стала прессекретарем, які завдання  їй доводиться виконувати нині, як організовувати масову комунікацію тощо.

Упродовж усієї зустрічі Ольга Туній щиро розповідала про  специфіку своєї роботи, зокрема напружений графік і корективи, які внесла робота в  особисте життя. Поділилась секретами висвітлення інформації в різних соціальних мережах, адже кожна платформа має свої особливості. За словами Ольги Туній, в Україні найпопулярнішими соціальними мережами є «Фейсбук» та «Інстаграм».  Мережа «Твітер» хоч і не набуває такої популярності, як закордоном, але теж активно застосовується під час комунікації з іноземцями. До основних професійних якостей хорошого прессекретаря Ольга Туній зараховує грамотність, оперативність, уміння чітко формулювати думки й послуговуватись тільки перевіреною інформацією. А ефективність роботи у сфері соціальних комунікацій, переконана гостя, значною мірою залежить від уміння спілкуватись із людьми та відчувати настрої співрозмовника.

Студенти цікавились, наскільки напружений графік роботи прессекретаря, як виходити з кризових і стресових ситуацій, яким  джерелам інформації довіряє сама Ольга Туній. «Свобода слова - досягнення, яке є в Україні, - зазначила Ольга Туній, - тому я довіряю більшості українських ЗМІ». А наприкінці зустрічі Ольга Туній порадила студентам: «Не бійтеся розвиватись у тому, чим захоплюєтесь. Любіть свою справу і тоді обов'язково досягнете успіху».

Студенти подякували Ользі Туній за неймовірний майстер-клас та корисні підказки й домовилися про зустріч офлайн по закінченню карантину.

Анастасія Харькова

студентка ІІІ курсу ННІ журналістики, кіно і телебачення