Круглий стіл «Шевченко ‒ голос душі українського народу»

09.03.2023

За доброю українською традицією, яка передається із покоління до покоління, 09 березня викладачі кафедри слов’янської філології та загального мовознавства, а також студенти перших-других курсів Фахового коледжу й Університету КиМУ за круглим столом «Шевченко ‒ голос душі українського народу» у 209 річницю від дня народження Великого Кобзаря низкою заходів вшанували пам’ять духовного батька української нації, класика української літератури та основоположника сучасної української мови.

Модератор: Кузьмич О.А. – завідувач кафедри СФЗМ, канд. пед. наук.

У контексті заходу учасники круглого столу здійснили імпровізовану подорож куточками України, у яких жив, творив, поневірявся, закохувався, боровся… Кобзар (презентація доц. Т.С. Бакіної «Шляхами Кобзаря»),

Виразні ознаки української національної ідентичності, мовної картини світу в ієрархічній системі мовноестетичних знаків національної культури, виразну українську ментальність, індивідуальність мовомислення поета інтегровано в поняття «шевченківський стиль», на особливостях якого акцентувала у своїй доповіді М. Конашевська, студентки другого курсу спеціальності «Журналістика» Фахового коледжу КиМУ.

У контексті Міжнародного жіночого свята учасники заходу, аналізуючи творчу царину Т. Шевченка, сфокусували увагу на образі жінки в його творчості (доповіді, презентації: «Образ жінки в творах Т.Г. Шевченка» ‒ викладач української мови й літератури Опанасюк О.А., «Україна-жінка», «Жінки в особистому житті Т. Шевченка та їхній вплив на творчість митця»викладач української мови й літератури Урубкова В.М.).

Під час заходу студенти другого курсу спеціальностей «Будівництво та цивільна інженерія» І. Кузьменко та «Архітектура та містобудуваня» І. Трофименко, Д. Бойко, О. Нагорний, А. Ролі та М. Гаврилюк декламували поезії Кобзаря («Віршовий водограй»), потім усі учасники грали у вікторину «Відомий і невідомий Шевченко».

Під час перегляду авторської презентації «Шевченко і сучасність: пророчі слова Великого Кобзаря в контексті російсько-української війни», розробленої Гордєєвою Х., студенткою другого курсу спеціальності «Журналістика» Університету КиМУ, розмірковували над пророчими словами Т.Г. Шевченка, які були актуальними у ХІХ столітті й не менш значимі сьогодні.

Захід пройшов цікаво, жваво, у дружній і теплій атмосфері!


11 03/2023
10:00
Зустріч