Презентаційна лекція «Вступ до міжнародного гуманітарного права»

08.03.2023

08 березня 2023 року відбулася презентаційна лекція «Вступ до міжнародного гуманітарного права» з доктором права, професором кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства КиМУ, старшим ментором Таллінського технічного університету (Естонія), публіцистом українського походження, Головою Українського земляцтва Естонії (2017–2019) – Євгеном Миколайовичем Цибуленком. 

На презентаційну лекцію було запрошено проректора з навчально-виховної роботи проф. Данченко Т.В. та директора Інституту міжнародних відносин доц. Усманов Ю. І., і студентів 1-4 курсів спеціальності «Міжнародне право» та 3-го курсу спеціальності «Міжнародні відносини».

У дуже цікавій формі було надано інформацію про сутність міжнародного гуманітарного права, закцентовано увагу на його джерелах і актуальних викликах, адже у сучасних умовах право збройних конфліктів і особливості реалізації його норм є дуже актуальним для України в розрізі збройної агресії рф.

Лектор окремо звернув увагу на військові злочини, які було вчинено на території України та розпочато розслідування їх вчинення на деокупованих територіях, притягнення злочинців до відповідальності. На сайті Генеральної прокуратури України можна ознайомитися із переліком злочинів агресії та проти національної безпеки, воєнних злочинів, а також статистичними даними щодо кількості дітей, які загинули внаслідок повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Лектор окремо зупинився на аналізі положень Гаазьких конвенцій 1899 і 1907 рр. про закони і звичаї війни, а також Женевських конвенцій 1949 р. про захист жертв війни і додаткових Протоколів до них (1977 р.), норми яких порушуються державою-агресором.

Студенти із зацікавленістю слухали спікера, а в кінці презентаційної лекції мали змогу поставити запитання, зокрема щодо «трикутника смерті», що означає це поняття? Відтак виникла потреба розтлумачити категорію «магістральна справа» та багато інших базових категорій.

Дякуємо Євгену Миколайовичу за цікаву та інформативну лекцію і сподіваємося на наступні зустрічі!


11 03/2023
10:00
Зустріч