Участь у майстер–класі «The European Union and Enlargement: opportunities for Ukraine»

21.12.2022

21 січня 2022 року студенти І-ІІІ курсів Інституту міжнародних відносин (у форматі онлайн) взяли участь у майстер–класі дипломата, почесного професора права Європейського Союзу в Університеті Еразма у Роттердамі, колишнього директора Інституту міжнародних відносин (Нідерланди), доктора Яп де Звана на тему «The European Union and Enlargement: opportunities for Ukraine».

Модератор: к.політ.н., доцент кафедри міжнародних відносин та туризму Крупеня Ірина Миколаївна. Робоча мова – англійська.

Майстер–клас пройшов в атмосфері жвавої дискусії та наукового обговорення. Студенти мали змогу поставити спікеру запитання щодо переваг, які має нині Україна задля швидкого вступу до ЄС після війни; тривалості цього процесe, враховуючи знищену економіку; перспектив подальшого лідерства ЄС в європейському регіоні; досвіду країн центрально-східної Європи, який Україні варто обрати за основу для пришвидшення євроінтеграційних прагнень тощо.

Після завершення роботи к.політ.н., доцент Крупеня І.М. підвела підсумки, зазначивши, що в основі зовнішньополітичної діяльності України закріплено стратегічний курс на здобуття повноправного членства України в ЄС. 28 лютого 2022 року Президент України підписав заявку на членство України в ЄС, тож надзвичайно важливо, щоб не лише українські урядовці та дипломати працювали з високопосадовцями ЄС заради максимального спрощення та пришвидшення затвердження повноцінного членства України в ЄС, але і долучалися також до цього процесу наукові та студентські спільноти.

Дякуємо організаторам і учасникам заходу, які, незважаючи на важкі умови збройного конфлікту, доєдналися до обговорення проблем, важливих і актуальних для Української держави і світової спільноти. 


11 03/2023
10:00
Зустріч