Презентація посібника «Від Майдану до Майдану: новітня історія української журналістики (1989–2019)»

30.11.2022

30 листопада 2022 року о 12:00 відбулася перша презентація посібника «Від Майдану до Майдану: новітня історія української журналістики (1989–2019)».

У прес–центрі Національної спілки журналістів України, якою й було ініційовано захід у межах співпраці з Київським міжнародним університетом, презентація об’єднала не лише досвідчених у сфері журналістики фахівців, професіоналів свої справи,  а й тих майбутніх медійників, які лише оволодівають премудростями професійної майстерності. Серед присутніх на заході були: Сергій Томіленко – голова НСЖУ, Ліна Кущ – перша секретар НСЖУ, Ірина Буланенко – авторка текстівок до світлин, Володимир Онопрійчук – дизайнер, Олексій Самойлов – директор Інституту журналістики, кіно і телебачення КиМУ, студенти спеціальності «Журналістика» Університету і Фахового коледжу КиМУ, українські та зарубіжні журналісти.

Під час зустрічі автори посібника (Юрій Нестеряк, завідувач кафедри соціальних комунікацій та аудіовізуального мистецтва Київського міжнародного університету, професор; Юлія Нестеряк, доцент кафедри соціальних комунікацій Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Олександр Клименко, фотокореспондент газети «Голос України») розповіли, що описані ними події розглядаються у контексті суспільних і політичних явищ, оскільки саме цьому середовищу належить фундаментальна місія у процесах формування та трансформації системи ЗМІ. Вони запевнили також, що згодом це видання доповнюватиметься цікавими фактами сучасності, адже життя наповнюється новими знаменними подіями.

«Ця книжка — трохи більше, ніж чотири роки роботи, і тридцять років нашого життя у цій професії! Це початок великого проєкту. Ми ще думаємо, як його реалізувати, адже українська журналістика — це яскраве віддзеркалення тих процесів, які відбуваються в українському суспільстві», – ділиться планами Юрій Нестеряк.

Презентований посібник є першим комплексним дослідженням новітньої історії української журналістики та розвитку національного інформаційного простору України в період з 1989 по 2019 роки, а події, пов'язані з історією української журналістики, розглядаються у контексті суспільних і політичних змін, супроводжуються коментарями ключових осіб національної новітньої історії. Він стане у нагоді всім, хто вивчає журналістику, працює у цій сфері або просто цікавиться нею.

Пишаємося, що науково–педагогічні працівники нашого Університету під час переламних історичних часів нашої Української держави популяризують надважливі та актуальні теми! Зичимо миру, натхнення та високої оцінки діяльності!