Онлайн-зустріч із першим секретарем України в Республіці Сенегал Барабулею Антоном Миколайовичем

04.05.2022

04 травня 2022 року студенти І-ІV курсів ННІ міжнародних відносин КиМУ спеціальностей «Міжнародне право», «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Міжнародні економічні відносини», «Політологія» взяли участь в онлайн зустрічі із першим секретарем України в Республіці Сенегал Барабулею Антоном Миколайовичем на тему «Реакція країн Африки на відкритий воєнний напад рф на Україну».

Модератор заходу – к.політ.н., доцент кафедри міжнародних відносин та туризму Крупеня Ірина Миколаївна.

Модератор перед початком заходу повідомила, що ця зустріч є не випадковою. Ще в липні 2021 р. Президент України Володимир Зеленський під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Міжнародна політика» зауважив  «На жаль, поки що залишається без достатньої нашої уваги Африка. Це – одна з ключових точок майбутнього світового розвитку. Україна має бути активним учасником цього процесу».

Тому, для підготовки сучасних фахівців у сфері міжнародних відносин, які б розуміли природу міжнародного співробітництва між Україною та країнами Африки, зовнішню політику африканських держав, їх позиції щодо відкритого воєнного нападу рф на Україну було запрошено українського дипломата із Республіки Сенегал.

Фахівець доступно і зрозуміло пояснив політичну ситуацію в Республіці Сенегал, та безпосередньо, в субрегіоні Західна Африка. Було повідомлено про нейтральну позицію цих країн на відкритий воєнний напад рф на Україну. Посольство України в Республіці Сенегал надалі наполегливо буде інформувати політиків країн субрегіону Західної Африки задля зміни в найближчому майбутньому своєї політичної позиції щодо війни в Україні та приєднання до антипутінської коаліції.

Після завершення роботи онлайн-зустрічі, к.політ.н., доц. Крупеня І.М. підвела підсумки, зазначивши, що нині надзвичайно важливо розуміти основні тенденції у світі на різних континентах, включаючи Африку, щоб формувати у слухачів необхідні вміння, навички для подальшої професійної діяльності у сфері міжнародних відносин.