Онлайн-зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Японії Корсунським Сергієм Володимировичем

12.04.2022

12 квітня 2022 року студенти І-ІV курсів ННІ міжнародних відносин КиМУ спеціальностей «Міжнародне право», «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» взяли участь в онлайн зустрічі із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Японії Корсунським Сергієм Володимировичем на тему «Відкритий воєнний напад рф на Україну: реакція країн Азії».

Модератор заходу – к.політ.н., доцент кафедри міжнародних відносин та туризму Крупеня Ірина Миколаївна.

На зустрічі з паном послом слухачі почули професійну оцінку актуальних подій з висвітленням реакцій країн азійського регіону на відкритий воєнний напад рф на Україну. Фахівець доступно і зрозуміло пояснив політичну ситуацію в Індо-Тихоокеанському регіоні, враховуючи всі особливості геополітики та дипломатії найбільших азійських країн. Особлива увага була звернена на безпрецедентну підтримку України низкою країн регіону.

Онлайн-зустріч відбулася в у атмосфері жвавої дискусії та наукового обговорення, зокрема студенти ставили питання про нову архітектуру безпеки в ХХІ столітті після війти в Україні; економічної ситуації в світі з прогнозуванням подальшого розвитку світової фінансової системи; наслідків війни в Україні для рф на Далекому Сході та про можливі територіальні поступки рф на користь Японії; потенційних міжнародних медіаторів задля вироблення умов примирення тощо.

Після завершення роботи, к.політ.н., доц. Крупеня І.М. підвела підсумки, зазначивши, що нині надзвичайно важливо формувати професійно-інформаційний простір, розуміти ситуацію у міжнародному вимірі, знати реакцію країн світу на різних континентах на відкритий воєнний напад рф на Україну задля протидії фейкам і формуванню міжнародної підтримки навколо України.

Онлайн-зустрічі такого формату є надзвичайно важливими для майбутніх фахівців у сфері міжнародних відносин, оскільки формують здатність розуміти та відстоювати національні інтереси України у міжнародній діяльності; знання про природу та характер взаємодій окремих країн та регіонів на глобальному, регіональному та локальному рівнях; здійснювати опис і аналіз міжнародної ситуації, збирати для цього з різних джерел необхідну інформацію про міжнародні та зовнішньополітичні події та процеси; здійснювати прикладний аналіз міжнародних відносин, зовнішньої політики України та інших держав, міжнародних процесів та міжнародної ситуації відповідно до поставленої мети.