Секційне засідання «Військова хірургічна травма живота» науково-практичної конференції «Актуальні питання загальної та судинної хірургії»

29.10.2022

28 – 29 жовтня 2022 року в онлайн форматі відбулася Науково-практична конференція з міжнародною участю на тему: «Актуальні питання загальної та судинної хірургії», організатором якої стала Українська академія хірургії.

На жаль, реалії сьогодення України такі, що хірурги зіткнулися з проблемою зростаючої кількості вогнепальних ран, які потребують своєчасного та правильного хірургічного лікування. Всі вони інфіковані та повинні обов’язково підлягати хірургічному обробленню, якісне виконання якого, багато в чому залежить від чітких уявлень хірурга про особливості вражаючої дії різних видів снарядів і характеру викликаних ними пошкоджень. Саме цій проблемі було й присвячене секційне засідання конференції «Військова хірургічна травма живота».

Під час засідання доповідачі розкрили питання хірургічного лікування ран як наслідок бойових травм. Було наведено результати лікування постраждалих з хронічними важко загоюваними ранами в наслідок бойових травм. Так, у своєму виступі доктор мед.н., професор кафедри клінічних дисциплін та медсестринства, проректор з медичної освіти КиМУ, Заслужений лікар України Сергій Армінакович Асланян представив результати лікування з використанням ірігаційної вакуумної терапії при бойовій хірургічній травмі живота, що сприяє швидшому утворенню грануляційної тканини, ніж при традиційному лікуванні, адже кожен подібний випадок є складним і своєрідним, якість проведення лікування вирішально впливає на весь процес загоєння вогнепальних ран та одужання постраждалого.

Сергій Армінакович закцентував увагу також на тому, що VAC-пов’язка може вважатися найефективнішим засобом лікування хронічних вогнепальних ран, але цей метод ще потребує подальших досліджень для того, щоб у подальшому ширше застосувати його в хірургічній практиці.