Науково-практичний семінар «Концептуальні засади методики дистанційного навчання української мови іноземних студентів»

27.10.2022

27 жовтня 2022 року о 16:00 у форматі онлайн відбувся науково-практичний семінар «Концептуальні засади методики дистанційного навчання української мови іноземних студентів», в якому взяли участь усі науково-педагогічні працівники кафедри слов’янської філології та загального мовознавства.

Модератор: Кузьмич О.А. – завідувач кафедри СФЗМ, канд. пед. наук., доцент.

У контексті теми семінару обговорювалися концептуальні засади методики викладання української мови іноземцям як пріоритетного напряму україн­ської лінговдидактичної науки; аналізувалися основні чинники, які сприяють розвитку дистанційної форми навчання; досліджувалися особливості функціонування цієї форми в освітній європейській системі; схарактеризовувалися методичні прийоми дистанційного навчання української мови як іноземної у КиМУ під час воєнних дій тощо.

Підбиваючи підсумки, учасники семінару дійшли висновку, що дистанційна освіта в КиМУ відкриває студентам-іноземцям доступ до нетрадиційних джерел інформації, підвищує ефективність самостійної роботи, дає абсолютно нові можливості для творчості, знаходження і закріплення різних професійних навичок, а викладачам у цей непростий час уможливлює реалізувати принципово нові форми й методи навчання із застосуванням концептуального моделювання явищ і процесів.

Науково-практичний семінар пройшов як полілог однодумців, атмосфера дискусій була конструктивна й дружна.