Майстер-клас на тему: «Первинне хірургічне оброблення ран при бойових травмах»

21.09.2022

21 вересня 2022 року у Медичному інституті КиМУ, під керівництвом завідувача кафедри загальної медицини, к.мед.н., доц. Гіріна Л.В. відбувся майстер-клас для студентів V-го курсу на тему: «Первинне хірургічне оброблення ран при бойових травмах».

Відомо, що при бойових ранах важливим для пораненого є оперативне втручання, яке сприяє профілактиці ранової інфекції, успішному загоєнню ран і отриманню позитивних результатів під час бойових дій.

Первинне хірургічне оброблення ран у кожному випадку складне, трудомістке та особливе. Це хірургічне втручання, що проводиться відразу після поранення значно поліпшує результати лікування, а якість його проведення має вирішальний вплив на весь процес загоєння ран, а особливо в умовах бойових дій.

На майстер-класі студенти дізналися про наслідки поранення кінцівок сучасними видами вогнепальної зброї та первинне хірургічне оброблення ран (джгут, гемостатичні бинти) і накладання пов’язки (ізраїльський бандаж, індивідуальний перев’язувальний пакет), іммобілізацію кінцівок і протишокову терапію.

Мета заходу – набуття студентами практичних навичок, надання первинної хірургічної допомоги під час вогнепальних поранень, була успішно досягнута на практиці.

Пишаємося нашими студентами V-го курсу, які показали глибокі знання про надання спеціалізованої медичної допомоги, а саме з питань бойової хірургічної травми, які стануть їм у нагоді на шляху до успішного опанування професії.