Круглий стіл "Модернізація прокуратури України відповідно до європейських стандартів"

05.12.2022

05 грудня 2022 року кафедрою публічноправових дисциплін в межах Всеукраїнського тижня права і з нагоди Дня працівників прокуратури (модератор: завідувач кафедри публічноправових дисциплін, к.ю.н., доцент Бісюк Олена Сергіївна) було проведено круглий стіл «Модернізація прокуратури України відповідно до європейських стандартів», учасниками якого стали здобувачі вищої освіти спеціальності 081 «Право» Навчально-наукового юридичного інституту КиМУ.

Бісюк О.С. звернула увагу присутніх на те, що законодавство України про роботу органів прокуратури за останні роки закріпило низку концептуальних нововведень, таких, як: створення системи прокурорського самоврядування, дисциплінарні та етичні рамки, особиста та кар'єрна політика, система оцінки професійної діяльності, професійної підготовки прокурорів.

Завдання круглого столу полягало в обміні думками щодо перспективної практики різних європейських країн у цій сфері, забезпечення реалізації нового Закону «Про прокуратуру» відповідно до європейських стандартів.  Актуальними були наступні виступи студентів: Дубоділ Катерина (студентка 4 курсу), Мхоян Натели (студентка 1 курсу магістратури), Тимофєєва Даніїла (студент 1 курсу магістратури), Кушнір Владислави (студентка 2 курсу магістратури).

 Учасники зібрання дійшли висновку, що Закон “Про прокуратуру України” (зі змінами) становить міцну основу для діяльності органів прокуратури відповідно до європейських стандартів, забезпечення прокуратурою належного функціонування системи кримінального правосуддя, що відповідає цим стандартам.

Захід пройшов у відкритій та конструктивній атмосфері, що сприяла детальному обміну думками та досвідом між його учасниками.