Круглий стіл «Множинне громадянство в контексті національної безпеки України»

25.01.2022

25 січня 2022 року студенти ІІ-ІV курсів ННІ  міжнародних відносин КиМУ спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» взяли участь у круглому столі на тему «Множинне громадянство в контексті національної безпеки України». Цей захід було організовано з ініціативи Інституту зовнішньополітичних досліджень спільно з Генеральною агенцією з обслуговування іноземних представництв. У зібранні взяли участь представники іноземних дипломатичних представництв, провідні українські ЗМІ, викладачі та здобувачі вищої освіти провідних вищих навчальних закладів України, які готують фахівців з міжнародних відносин, а також представники експертного середовища: Микола СІРИЙ, ст. наук. співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України; Юрій КОСТЕНКО, член Ради національної безпеки і оборони України (1996–1998), народний депутат України кількох скликань, голова Української народної партії; Олег БЕРЕЗЮК, директор Інституту глобальної політики і права; Ольга ПОЄДИНОК, доцентка кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Оксана МАРКЄЄВА, завідувачка відділу державної та громадської безпеки Національного інституту стратегічних досліджень; Григорій ПЕРЕПЕЛИЦЯ, український політолог, конфліктолог-міжнародник, директор Інституту зовнішньополітичних досліджень.

Модератор заходу  – к.політ.н., доцент кафедри міжнародних відносин та туризму  Крупеня Ірина Миколаївна.

Робочі мови: українська із забезпеченням синхронного перекладу англійською.

Питання для обговорення: проблема громадянства у категоріях національної безпеки; міжнародному праві та практиці; ситуація з множинним громадянством в Україні; чому воно може становити проблему національної безпеки в умовах війни; запобіжники та вади проєкту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про громадянство України» щодо підстав і порядку набуття та припинення громадянства України»; що робити з невизначеністю положення про громадянство України?

Під час активної дискусії відбувся обмін думками щодо множинного громадянства у контексті національної безпеки України. Експерти дійшли висновку, що в існуючій системі міжнародних відносин прийняття закону про множинне громадянство приведе до внутрішньої дестабілізації в суспільстві. За Т. Гоббсом «розпочнеться війна всіх проти всіх», оскільки нестабільність, відсутність правового врегулювання можуть привести до війни і до знищення держави як такої, тому, на думку експертів, прийняття цього закону в Україні є небезпечним, враховуючи як юридичну так і політичну складові.

Круглі столи такого формату є надзвичайно важливими для майбутніх фахівців, оскільки формують здатність аналізувати міжнародні процеси у різних контекстах: політичному, безпековому, правовому; розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у сфері міжнародних відносин; усвідомлювати національні інтереси України на міжнародній арені, вести фахову дискусію із проблем міжнародних відносин і комунікацій, аргументувати свою позицію, поважати опонентів та їхні точки зору.

21 05/2022
Зустріч