Cемінар «Формування у студентської молоді державотворчих якостей, національної гідності та самобутності на козацько-лицарських традиціях українського народу в контексті стратегії національно-патріотичного виховання»

14.10.2022

14 жовтня 2022 року о 13.00 у форматі онлайн відбувся науково-практичний семінар «Формування у студентської молоді державотворчих якостей, національної гідності та самобутності на козацько-лицарських традиціях українського народу в контексті стратегії національно-патріотичного виховання», в якому взяли участь усі працівники кафедри слов’янської філології та загального мовознавства.

Модератор: Кузьмич О.А. – завідувач кафедри СФЗМ, канд. пед. наук.

Під час семінару, з огляду на важливі завдання державотворення й виборювання незалежності України в контексті воєнних реалій, було обґрунтовано актуальність проблеми патріотичного виховання студентської молоді; наголошено на потребі переосмислення мети, завдань, змісту, теоретико-методологічних підходів та технологій реалізації цього освітнього напряму. Підбиваючи підсумки семінару, учасники дійшли висновку: щоб сучасні учні й студенти КиМУ глибше сприймали козацько-лицарську духовність та усвідомлювали необхідність сформувати її в собі, необхідно в освітній системі принагідно розкривати й демонструвати їм вершинні звитяжні здобутки наших українців, зокрема на різних фронтах російсько-української війни.

Для реалізації цієї мети НПП кафедри залучили студентів 1-3 курсів фахового коледжу та університету спеціальностей «Журналістика», «Комп’ютерні науки» та учнів 5-11 класів Ліцею до участі за круглим столом з тематичною назвою «Ми українці: честь і слава незламним!».

У День захисника України учасники згадували промовисті історичні факти протистояння країні-агресорці, досліджували витоки незламності українського народу, вшановували пам’ять сучасних воїнів в авторських відеопроєктах, піснях, віршах і нотатках, визначали низку спільних завдань на шляху наближення перемоги і, безсумнівно, мріяли про те, якою буде Україна після звільнення від рашизму.

Захід пройшов в емоційно насиченій дружній атмосфері!