Всеукраїнський тиждень права в Навчально-науковому юридичному інституті

10.12.2021

Проведення Всеукраїнського тижня права – добра традиція Юридичного інституту. За ці дні студенти і викладачі, представники юстиції мали змогу поспілкуватися про правову ситуацію в Україні у режимі «open space», вільної бесіди, дискусії.

Метою проведення цього заходу було підвищення загального рівня та  вдосконалення системи правової освіти студентів, набуття професійних знань, формування поваги до права, забезпечення доступу до джерел правової інформації.

Під час проведення Всеукраїнського тижня права було проведено низку заходів, зокрема викладачі Юридичного інституту к.ю.н., професор Панфілова Ю.М., к.ю.н., доцент Бісюк О.С., к.ю.н., доцент Сапарова А.О., викладач Алексеєва-Даниленко Ю.В. провели низку відкритих лекцій, що мали на меті залучити потенціал інституту до вирішення нагальних проблем  юридичної науки, розширити кругозір студентів, а також учнів закладів загальної середньої освіти.

Під гаслом «Acta diurna populi Romani» пройшли дебати з римського права, де студенти та викладачі долучилися до дискусії між прокульянською і сабініанською школами класичної римської юриспруденції.

Проведений відкритий захід з адміністративного судочинства, практичне заняття на тему «Захист прав людини» для учнів 9 класів НВК №157 м.Києва, інтелектуальна гра «Держава – це ми для учнів 9 класів, що вивчають правознавство.

Закриття Всеукраїнського тижня права в Юридичному інституті відбулося проведенням щорічного науково-практичного форуму на тему: «Проблеми реалізації та захисту прав людини», присвяченому річниці прийняття Загальної декларації прав людини, яка традиційно відзначається міжнародною спільнотою 10 грудня.

На відкритті заходу виступила к.ю.н., професор, проректор з навчально-виховної роботи Данченко Т.В., яка зазначила, що права і свободи людини для Української держави є визначальним чинником демократичного розвитку та показником європейської орієнтації.

Участь у роботі  науково-практичного форуму взяли аспіранти, здобувачі освіти спеціальності «Право», «Міжнародне право»,  а також студенти Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права на чолі з директором Демусьом І.О. і головою циклової комісії з права Посудевським В.Ц.

Головні питання, які обговорювалися під час роботи форуму: захист прав громадян України на тимчасово окупованих територіях;  міжнародні стандарти захисту прав людини; міжнародні стандарти захисту дітей, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; мусульманське право щодо питання про правовий статус людини; захист прав людей похилого віку, гендерна рівність, захист прав та інтересів секс-меншин.

Під час зустрічі відбулася цікава та по-науковому виважена дискусія, обмін думками.

Відтак, Всеукраїнський тиждень права в Юридичному інституту був досить насиченим, адже правова освіта – це вимога часу, тому така робота триватиме і надалі!