П'єса «Сірано де Бержерак» – відгуки студентів

19.05.2021

19 травня 2021 року студенти І-ІV курсів ННІ міжнародних відносин спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Міжнародне право», «Право»  відвідали виставу «Сірано де Бержерак» у Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка. Студентів супроводжували кандидат політичних наук – Крупеня І.М., кандидат політичних наук Тараненко Г.Г. та кандидат історичних наук Судак І.І.

Виставу за комедією Едмона Ростана поставив  Юрій Одинокий. Головну роль виконав народний артист України Олексій Богданович.

Театр у театрі – головний хід постановки режисера. Під час перший акту глядач бачить історію закулісного розподілу ролей п’єси, де головна роль дістається вередливому актору, якого ще доводиться вмовляти грати з потворним носом. Але поетична ціна правди одного з ключових монологів п’єси «Не раб я, а поет!», який звучить фрагментарно, знімає у актора сумніви щодо цінності ролі. У другій актовій годині глядачу показують саму п’єсу «Сірано де Бержерак». Це романтична історія, наповнена героїчним авантюризмом, юнацьким шалом, гасконськими дуелями, фехтуванням, батальними сценами, а також й чуттєвою любовною лінією. В основу сюжету взята реальна історія про талановитого поета Сірано, який все життя боровся з людською дурістю, брехнею, компромісами, наклепами. «Сірано де Бержерак» – вистава про силу художнього слова, про магію поезії.

Студенти і викладачі були приємно вражені майстерною грою акторів та відмітили цікаві режисерські прийоми, що прикрашали виставу. А романтична лінія не залишила байдужим жодну людину в залі.

Для студентів-міжнародників дуже важливо бути всебічно розвинутими та знати найвідоміші світові твори. Тож, такі вечори є не лише приємними, а й дуже корисними для майбутніх фахівців.