Обираємо професію свідомо

22.11.2021

З метою свідомої  орієнтації у світі професій  та правильного вибору саме «своєї» професії, тієї, яка допоможе реалізувати власні здібності та уподобання, в гімназії №136 м.Києва 22 листопада 2021 року в межах реалізації завдань Всеукраїнського експерименту з теми «Допрофільна підготовка і профільне навчання в освітній системі «гімназія-ліцей»», стартував профільно-орієнтований проєкт «Обирай професію з КиМУ свідомо». Модератори проєкту: Рудаківська С.В. – проректор Київського міжнародного університетут з доуніверситетської підготовки, автори проєкту: Борзенкова Т.А., Павловська О.В.

Марафон знайомств із професіями розпочався із розгляду  особливостей роботи сучасного журналіста під девізом «Журналістом можеш ти не бути, але розумітися в інформаційному полі не завадить». Перед учнями виступив директор Інституту журналістики, кіно і телебачення, канд.іст.наук, доцент Самойлов О.Ф., який розповів гімназистам про особливості професії журналіста, переваги, перемоги і перспективи навчання у Фаховому коледжі та Університеті на цій спеціальності, можливості набути практичні навички на навчальній студії під час підготовки програми «Студентський квиток» і газети «PS+», а також участі у різноманітних майстер-класах із провідними журналістами-випускниками університету. Він щиро запросив охочих вступати на спеціальність «Журналістика».

Профільно-орієнтований марафон продовжився  знайомством із професією перекладача під девізом:  «Перекладач– це читач, тлумач і творець одночасно».  Розпочала його Тіменко І.В. – директор Інституту лінгвістики і психології, канд.філол.наук, професор, яка  розповіла гімназистам про можливості навчання в Університеті та Фаховому коледжі на цій спеціальності, ознайомила з професією перекладача, зазначивши її  актуальність та різновиди.

Під час цієї зустрічі гімназисти поринули у світ іноземних мов як засобу творення неординарних і професійних текстів. Викладачі КиМУ, під час проведення майстер-класів, зорієнтованих на рівень знань учнів 8 і 9 класів, допомогли кожному зрозуміти тонкощі цієї професії.

Надзвичайно цікавими стали інтерактивні заняття для учнів 9 класів: Щудлої Н.М. «Хибні друзі перекладача в англійській мові на прикладах», Жукович І.І. «Стереотипи про британців та американців», а 8-класники під керівництвом Тимошеко І.Б.  з’ясовували «Найпоширеніші граматичні помилки в англійській мові», щоби їх виправити. Разом з Борисенком  Ю.А. відкривали  для себе німецькомовний світ, а з Крецькою Ю.А. намагалися зрозуміти тему «Німецька мова після англійської: чому варто вивчати її, і що ми знаємо про німецьку мову».

Отже, вибір, звичайно, зробить кожен гімназист сам, але спробувати себе варто в різних галузях, щоб у майбутньому не помилитися.

Профільно-орієнтований марафон продовжується. Чекаємо наступні сторінки! Долучайтеся до наших профільно-орієнтованих програм!

27 11/2021
Зустріч