Національний раунд Telders International Law Moot Court Competition

10.04.2021

10 квітня 2021 року відбувся Національний раунд судових змагань з міжнародного публічного права ім. Б. Тел­дерса (Telders International Law Moot Court Competition)

Telders International Law Moot Court Competition - один із найвідоміших конкурсів з міжнародного права, уперше був проведений у 1977 році, його найменування вшановує пам'ять нідерландського вченого-міжнародника Бенджамiна Марiуса Телдерса (1903-1945).

Мета конкурсу - надання студентам, майбутнім юристам-міжнародникам, практичного досвіду публічного виступу на судовому засіданні, швидкого аналізу та реагування при спілкуванні з суддями, вдосконалення знань юридичної англійської мови.

Сутність Конкурсу полягає в моделюванні роботи Міжнародного Суду ООН. Його основними завданнями є розв'язання спору між державами за допомогою  міжнародного права. Члени команд мають щонайкраще проявити свої здібності - як з боку позивача, так і з боку відповідача в суді під час судових дебатів. Судді оцінюють позовні заяви (memorials) команд і усні виступи. Процедура усного раунду повністю відповідає регламенту Міжнародного суду.

Цього року судові дебати точилися навколо питань про джерела міжнародного права (чи містять в собі односторонні заяви міжнародні зобов’язання), право міжнародних договорів і міжнародної відповідальності (порушення міжнародних договорів, питання про імунітети посадових осіб держави), а також міжнародне інвестиційне право (питання експропріації майна).

Учасники команди – студенти Інституту міжнародних відносин спеціальності міжнародне право НІКІТА ЗУБЕНКО (3 курс), ОЛЬГА КОРОЛЬ (3 курс), ОЛЕКСАНДР ХАЧАТУРЯН (2 курс) і ОЛЕНА ГРИНЬОВА (2 курс).

Тренер команди - завідувач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства, к.ю.н. Юрій Ільдарович Усманов.

Команда Київського міжнародного університету гідно представила Університет на Національному раунді судових змагань з міжнародного публічного права ім. Б. Тел­дерса (Telders International Law Moot Court Competition), де показали глибокий рівень знань з міжнародного права, дипломатичні і ораторські вміння.

Тепер команду наших юристів-міжнародників по переду чекає наступний етап – Міжнародний раунд судових змагань з міжнародного публічного права ім. Б. Тел­дерса, який пройде в місті Гаага, Нідерланди. Тож побажаємо їм успіхів і перемоги!

08 06/2021
22 05/2021