ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ В ЦЕНТРІ УВАГИ СТУДЕНТІВ КиМУ

19.11.2021

19 листопада 2021 року, напередодні Дня Гідності та Свободи, студенти III курсу спеціальності «Міжнародні відносини» під керівництвом зав. кафедри міжнародних відносин та туризму, д.і.н, професора Пронь Т.М. провели семінар у формі усного онлайн-журналу «Плекаємо історичну/національну пам'ять : День Гідності та Свободи». До цього заходу долучилися також студенти Фахового коледжу, директор Інституту міжнародних відносин КиМУ, кандидат юридичних наук, доц. Ю.І. Усманов, кандидати історичних наук, доценти кафедри міжнародних відносин та туризму О.Ф. Самойлов і О.Ф. Мохнатюк.

Співдоповідачі наголосили на тому, що це державне свято було встановлене на вшанування початку цього дня двох доленосних подій у новітній історії України – Помаранчевої революції 2004 року і Революції гідності 2013 року. Історична, музична, кінофотодокументальна і мистецька сторінки усного онлайн-журналу нагадали студентам, як починався цей день в українській та європейській історії, які пісні стали гімнами першої та другої революцій в Україні («Разом нас багато, нас не подолати» у виконанні групи «Гринджоли» та «Пливи кача по Тисині») спонукали до роздумів щодо сутності понять Гідність і Свобода. Вони дійшли висновку, що cвобода виборюється дуже важко. Українському народу століттями доводиться боротися за неї. Так, 21 листопада 2013 року українці вийшли з мирними протестами у середмістя Києва вимагаючи продовжити курс на Євроінтеграцію та припинити застосування грубої сили до людей, і поплатилися життям більше ста громадян («Небесна сотня»).

Студентам було доречно також вислухати думки, як своїх викладачів, так і однокурсників. Особливо зворушила всіх розповідь Дмитра Сківка: «Під час Революції гідності я був ще малий, але добре пам’ятаю багато людей і згарища на Майдані. Раніше не замислювався над питанням, що значить для мене Гідність та Свобода? Тепер сприймаю у новому ракурсі. День Гідності і Свободи прославляє волелюбність і мужність нашого народу, прагнення до демократії, вшановує національні інтереси держави і права людини. У нас багато складних завдань. Основне – відстояти територіальну цілісність та незалежність України, зберегти її економічний потенціал та розпочати впровадження тих змін у всіх сферах життя, які вимагає народ. Це непросто. Нам потрібна згуртованість, віра, наполегливість».

Тож, плекаємо національну/історичну пам'ять! Вшановуємо Героїв Небесної Сотні та всіх українських воїнів, які брали участь у війні на Сході України, всіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній та суверенній державі.

Пам’ятаймо, ми вільні творити майбутнє!


11 02/2023
10:00
Зустріч