Екскурсія представників факультету будівництва та архітектури на виробництво SPERS

18.11.2021

У четвер, 18 листопада 2021 року, команда Mallow Island приймала представників науково-дослідної спільноти, які зацікавилися   проєктом   і виявили ініціативу дізнатися більше про технології, які будуть застосовані у процесі його реалізації. Київський міжнародний університет взяв участь у зустрічі як певний центр. На  кафедрі будівництва та архітектури зібралися науковці, дотичні до проблем сталого розвитку та реабілітації міського середовища, зокрема Октябрина Чемакіна, завідувачка кафедри, канд. архітектури та експертка з ревіталізації міських просторів; Шкільнюк Ірина, канд. технічних наук, директорка УкрНДНЦ хіммотології і сертифікації ПММ і ТР НАУЯковлєва Анна, канд. технічних наук, експертка з екології та хімічних технологій; Барабаш Марія, докториня технічних наук, експертка з промислового та цивільного будівництва та ВІМ-технологій, директорка ТОВ ЛІРА-САПР; Сергій Бойченко – доктор технічних наук, професор, декан факультету екологічної безпеки, інженерії та технологій; Ландар Іван – віце-президент Громадської організації «Міжнародна Асоціація Термоенергетичних Компаній», керівник проєктів енергозберігаючих технологій, альтернативних джерел енергії, патентотримач і експерт.

На зустрічі було обговорено перспективи співпраці щодо втілення останніх розроблень із архітектури, дизайну, екології, будівництва в Україні та  світі.   Співзасновниця проєкту Катерина Пилипчук визначила напрями співпраці через кластерні проєкти, які мають велике значення для економіки міст і країн, запропонувала науковцям займатися створенням нових технологічних рішень.

MALLOW ISLAND – це проєкт модульного автономного інклюзивного плавучого розумного міста, будівництво якого у закритих і напівзакритих акваторіях можливе завдяки технології виготовлення стійких розумних плаваючих платформ, що є основою для створення нової стійкої спільноти мешканців – SPERS (Sustainable platforms establishing resilient societies). Місія команди Mallow Island – «створити стійкі місця для життя на воді у всьому світі» – відображає тренд на стійкість і зміну парадигми перенаселення земельних ресурсів, перенесення життя з суші на воду.

Важливим підсумком зустрічі став намір компанії вдосконалювати освітній процес на кафедрі будівництва та архітектури, мотивувати молодь на фаховий розвиток  професії, проходити практику, навчаючись у тих, хто працюватиме в цьому проєкті. Таке спілкування є початком створення спільної лабораторії наукових досліджень і появи нових технологічних можливостей.