22 грудня – День працівників дипломатичної служби України

22.12.2021

Щорічно 22 грудня професійне свято відзначають українські дипломати та співробітники дипломатичних місій, посольств та консульств України. Студенти КиМУ спеціальностей «Міжнародні відносини», «Міжнародне право», «Політологія» продовжили добру традицію у колі українських провідних дипломатів, зокрема,  Надзвичайного та Повноваженого Посланника України Першого класу Лоссовського Ігоря Євгеновича, доктора політичних наук, професора і дипломата Шергіна Сергія Олександровича, старшого наукового співробітника відділу історії країн Азії та Африки,  кандидата економічних наук Припіка Євгена Олександровича.

Дипломати мали зустріч із президентом КиМУ професором Хачатуряном Х.В., кандидатом політичних наук Крупенею І.М., під час якої обговорили пріоритети зовнішньої політики України у 2022 році. Гостям презентували діяльність Університету, його пріоритетні проєкти.

Надзвичайний та Повноважений Посланник України Першого класу Лоссовський І.Є.  провів майстер-клас на тему: «Безпекові гарантії для України за Будапештським меморандумом та дипломатичні пріоритети України у російсько-українській війні». Професор Шергін С.О. розповів студентам про історію виникнення свята і становлення української дипломатії, проводячи паралелі із сучасними політичними реаліями. Кандидат економічних наук Припік Є.О. зазначив особливості та важливість дипломатичних відносин з Китайською Народною Республікою.

Далі  зустріч продовжилася у вигляді активної дискусії, під час якої відбувся обмін думками, зокрема, щодо відновлення територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаних кордонів; протидії агресії Російської Федерації політико-дипломатичними засобами та притягнення її до міжнародно-правової відповідальності; формування безпечного середовища дипломатичними засобами і просування позитивного іміджу України у світі; дипломатичних відносин України з економічним гегемоном – Китайською Народною Республікою, можливих варіантів вирішення безпекових питань України. Наприкінці зустрічі студенти подякували дипломатам за представлену корисну інформацію, бачення шляхів, які сприятимуть поверненню всіх окупованих територій та  зробили спільні фото на згадку.

Такі заходи є надзвичайно важливими для майбутніх фахівців із міжнародних відносин, оскільки сприяють удосконаленню знань про механізми та процеси забезпечення зовнішньої політики держав, взаємодії між зовнішньою та внутрішньою політикою, визначення та реалізації на міжнародній арені національних інтересів України, процесу формування та реалізації зовнішньополітичних рішень.

Хід зустрічі висвітлювали журналісти  телепрограми «Студентський квиток»